2019 Yılına Damgasını Vuracak En İyi 13 Türk Dizisi

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
Katılım
13 Nis 2018
Mesajlar
250,366
Puanları
1,075
Yaş
30
Konum
Türkiye
Türkiye’de televizyon evlerin vazgeçilmez eşyası. Ekranlar büyüdükçe, televizyon ekranı karşısında geçirilen vakit de artıyor. Bu doğrultuda günün her saatine uygun, izlenebilecek yapımlar bulmak kolaylaşıyor. Ancak kuşkusuz, günün en heyecanla beklenen, Türk dizisi sevenlerin vazgeçilmezi akşam saatleri oluyor. Özellikle kışın gelmesi ve yeni sezonların başlamasıyla akşam saatleri daha heyecanlı bir hale geliyor. Peki 2019’a damgasını vuracak diziler hangileri?


[=6]1. Sen Anlat Karadeniz[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/sen-anlat-karadeniz.jpg
Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz’e sığınan Nefes’le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir’in imkansız aşkının anlatıldığı Sen Anlat Karadeniz, adeta 2018’e damgasını vuran dizilerden biri oldu. Yeni sezonuyla 2019’da da milyonları televizyon başına kitleyecek gibi görünüyor.[=6]2. Çukur[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/cukur.jpg
Başrollerini Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz’in paylaştığı Çukur, İstanbul’da Çukur adındaki mahalleyi ve oradaki düzeni dramatik hayat hikayeleriyle birleştirerek anlatıyor. Çukur, 2018’in her mecrada en çok konuşulan, her bölümüyle olay olan nadir dizilerinden biri. İlk sezonun ardından 2. sezona yeni katılan oyucularla heyecanlı bir giriş yaptı. Bu nedenle 2019’un en çok konuşulacak dizilerinden biri olmaya aday.

[=6]3. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/eskiya1.jpg
Çocuk denecek yaşta girdiği yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanmakta olan Hızır Çakırbeyli (Oktay Kaynarca) ve ailesinin hikayesinin anlatıldığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 2018’in çok izlenen dizilerinden biriydi. 2019’da ise başrol oyuncularından Deniz Çakır’ın oyuncu kadrosundan çıkarılmasının nasıl etki edeceği bilinmiyor.

[=6]4. Elimi Bırakma[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/elimi.jpg
Sahip olduğu tüm değerleri bir gecede kaybeden Azra ile benzer kaderi paylaştıkları Cenk’in yollarının kesişmesiyle başlayan hikaye, aile bağlarının önemini vurguluyor. Başrollerinde Alina Boz, Alp Navruz, Dolunay Soysert gibi isimlerin paylaştığı dizi 22 Temmuz’da ilk bölümüyle ekranlara geldi. Yeni başlayan dizinin reyting oranları 2019’da da çok konuşulacağını gösteriyor.[=6]5. Avlu[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/79220.jpg
2018’in Mart ayında izleyicisiyle buluşan Avlu, adeta etkisini giderek arttırdı. Şimdilerde ise her bölümüyle çok konuşuluyor. Oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Nergis Öztürk, Kenan Ece ve Teoman Kumbaracıbaşı gibi önemli isimlerin yer aldığı Avlu, koca bir ömrü dört duvar arasına sıkıştırmış kadınların; bu kadınların mutluluk, hüzün, umut, arkadaşlık ve en çok da düşmanlıklarının hikayesini anlatıyor.

[=6]6. Ufak Tefek Cinayetler[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/ufak.jpg
2017’nin son aylarında izleyicisiyle buluşan Ufak Tefek Cinayetler, izlenme rekorları kırdı, çok sevildi ve her hafta milyonları televizyon başına topladı. Karakterlerden senaryoya, her detay olay oldu. Dört kadının ve 4 erkeğin merkezinde olduğu hikayede bol entrika, yalan ve elbette cinayet var. Bu nefes kesen dizi kadroya yeni katılan Osman Sonant ve Ushan Çakır gibi isimlerle çok daha heyecanlı hale geldi. Bakalım 2019’da seyirci üzerinde bıraktıkları etkiyi sürdürebilecekler mi…

[=6]7. Bizim Hikaye[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/bizim.jpg
Ünlü dizi Shameless’ın uyarlaması olan Bizim Hikaye, şehrin yoksul semtlerinden birinde yaşam mücadelesi veren bir aile ve o ailenin adeta annesi haline gelmiş en büyük çocuğu Filiz’i anlatıyor. Filiz karakterini ise Hazal Kaya canlandırıyor. 2018’in en dikkat çekici dizilerinden biri olan Bizim Hikaye yeni sezonuyla da oldukça iddialı görünüyor.

[=6]8. Kızım[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/DnFNvMWX4AE-KLv.jpg
Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve Beren Gökyıldız’ın başrollerini paylaştığı Kızım, 19 Eylül 2018’de ilk bölümüyle izleyicisiyle buluştu. Dizi, 8 yaşındaki Öykü ile daha önce hiç görmediği, hayatında sorumluluk almamış, yetimhanede büyümüş bir dolandırıcı olan babası Demir’le birbirlerine alışma sürecini anlatıyor. İlk bölümüyle dikkatleri üzerine toplayan dizi 2019 için umut vadedenler arasında.[=6]9. Yasak Elma[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/yasak1.jpg
Başrollerinde Talat Bulut, Şevval Sam, Onur Tuna, Eda Ece’nin yer aldığı Yasak Elma ilk sezonuyla çok dikkat çekti. Heyecanlı senaryosuyla seyirciyi kendine bağlamayı başaran dizi, 2019’da da başarılı olacak gibi görünüyor.

[=6]10. Bir Zamanlar Çukurova[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/bir.jpg
1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir. Etkileyici hikayesiyle Eylül’de izleyiciyle buluşan dizi 2019’un iddialı yapımlarından biri olacak gibi görünüyor.

[=6]11. Kadın[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/kadin.jpg
Samimi karakterleri, sürükleyici senaryosu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Kadın 2018’de izleyenlerini bolca ağlattı. Bir yandan da 2 çocuğu olan bir kadının hayata tutunma mücadelesini seyirciye aktardı. Kadrosunda Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk gibi isimlerin olduğu Kadın 2019’da da çok konuşulacak.

[=6]12. İstanbullu Gelin[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/istanbul.jpg
Güçlü oyuncu kadrosuyla 2017’de izleyicisiyle buluşan İstanbullu Gelin, 3. sezonuna adeta bomba gibi bir başlangıç yaptı. Süreyya’ın kızı büyümüştü ve Süreyya ise artık hayatta değildi… Hikayenin en başına dönerek bu noktaya nasıl gelindiğini anlatan 3. sezon 2019’un iddialı sezonları arasında[=6]13. 1 Litre Gözyaşı[/]
://listelist.com/wp-content/uploads/2018/09/litre.jpg
Başrollerinde Sanem Çelik, Miray Daner, Tolga Tekin ve Mert Yazıcıoğlu’nun yer aldığı dizi, üniversite sınavına hazırlanan omurilik soğanı dejenerasyonu hastası genç kızın ve ailesinin yaşadıklarını etkileyici bir dille ekrana taşımaya hazırlanıyor. Dizinin ilk bölümü 7 Ekim 2018’de yayınlanacak.
 
Konuyu Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
yaprak0135 Medya Bölümü 0

Benzer konular


Üst