Son Konu

“Süper Döngü Geliyor” Analist: Altın ve Bunlara Oynayın!

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
103556313-1578345085496103556313-gettyimages-514762112-scaled.jpg

The Independent Speculator’dan Lobo Tiggre, emtia alanında süper döngü olsun ya da olmasın, bakırın “en büyük yükseliş görünümlerinden birine” sahip olduğunu söyledi. Kısa vadede ise yatırımcıların altın ve gümüşe bakmaları gerektiğini açıkladı. Kriptokoin.com olarak Tiggre’nin açıklamalarının detaylarını paylaşıyoruz…

Tiggre, bakır ve gümüşe dikkat çekti

Tiggre’ye göre emtialar hakkındaki genel algı ne olursa olsun, bakır arz tarafı gelecekte fiyat artışları sağlar. Uzman, “Bakırı çok seviyorum. En sağlam boğa vakalarından biri. Ve emtia süper döngüsü bitse bile bakırın yükselmeye devam edeceğini görebiliyorum,” ifadelerini kullandı.
gold-6.jpg
Bakırın uzun vadede sahip olunacak metal olduğunu sözlerine ekleyen Tiggre, kısa vadeli kazançlar için yatırımcılara altın ve gümüşe bakmalarını söyledi. “Bir yatırımcı olarak uzun vadeli açıdan, bakır derdim. Daha acil bir yatırım istersem, altın ve gümüş derim. Gümüş hala altına göre daha düşük değerde ve bu durum, bir sonraki parasal korku ve güvenli liman telaşında gümüşe avantaj veriyor,” ifadelerini kullandı.

Gümüş konusunda oldukça iyimser olan Tiggre, yatırım tezinde bir değişiklik olduğunu belirtiyor. “Gümüşün endüstriyel tarafının giderek daha önemli hale geldiği oldukça açık görünüyor ve endüstriyel durum aslında büyüdüğü için bu mutlaka kötü değil. Bu beni daha fazla boğa yapıyor. Veriler bize bu pazarda bir değişiklik olduğunu söylüyor” dedi.
gold-price-chart-find-all-the-latest-gold-rate-charts-and-news.jpg
Tiggre: Gümüş ve altın yükselecek

Genel olarak, Tiggre stagflasyon açısından, 1970’li yıllar ile şu an arasında paralellikler çizerken mevcut küresel enerji şokunu izleme konusunda uyarıda bulunuyor. Uzmana göre piyasa katılımcıları ve en önemlisi algoritmik işlemler, enflasyonun geçici olmadığını anladığında altın ve gümüş yükselecek. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Enflasyonun altın için bir şekilde kötü olduğuna dair bu kısa vadeli inanç uzun süre dayanamaz. Bence bu sadece satın alma fırsatları yaratıyor. Sadece insanların ne düşündüğü değil, traderlar ve onların algoritmaları da önemli. Ekonomik modellerinin çürütülmesi gerekiyor. Altının fiyatı hakkında konuştuk, ancak teklif ettiğimiz altının fiyatı değil. Vadeli işlemlerin fiyatına odaklanıyoruz, sözleşmelere ve bunların ticaretini yapan insanlara. [Onlar] stagflasyonun var olabileceğini hiç düşünmüyorlar. Bu modelde değil.

Üst Alt