2020 Model iPhone İçin Üç Arka Kameralı Konsept Tasarım

makaleci

Vip Üye
14 Ocak 2020
42,900
0
36
31

Çok da uzun olmayan bir vakit evvel kişilerin kullandığı cep telefonu markaları bir elin parmaklarının sayısını geçmiyordu. Coğrafyalara nazaran değişse de birkaç marka global olarak cep telefonu piyasasında çok büyük hisseye sahipti.


Yıllar ilerledikçe bu markalardan kimileri pazar hissesini kaybederek küçülürken kimileri piyasadaki tarafını kordu. Piyasaya hâkim olan şirketler değişti ve devir ilerledikçe pazara yeni markalar dâhil olmaya başladı. Yeni markalarla birlikte yarışma kızıştı ve şirketler, telefonlarına yeni yeni özellikler ekledi; ergonomi ve şıklık açısından farklı dizaynlar denedi.

Akıllı telefon pazarının nispeten devasa boyutlara geldiği günümüzde ise dizaynlar yalnızca şirketler tarafından yapılmıyor. Marka hayranları ve kullanıcıları da kendi görmek istedikleri özelliklerle birlikte  cihazlar için yeni dizaynlar yapıyorlar. Günümüzün en tanınan markalarından Apple'ın 2020 model iPhone’u için konsept tasarım yapan isimlerden bir tanesi de Ben Geskin.Geskin, kendi Twitter hesabından 2020 model iPhone’lar için bir konsept tasarım paylaştı. Geskin’in paylaştığı konsept tasarım görsellerindeki iPhone’lardan bir tanesi, 6,7 inç; diğeri ise 5,4 inç ekran boyutlarına sahip. Boyutları binaenaleyh büyük ekranlı dizayna Plus modeli diyebileceğimiz telefonların her ikisinin ekranında çentik bulunuyor ve yeniden her ikisinin art tarafında 3 adet kamera bulunuyor.

Siz Ben Geskin’in 2020 model iPhone konsept dizaynları konusunda ne düşünüyorsunuz? Apple, 2020 model iPhone’larında bu şekil bir tasarımı kullanabilir mi?
 
Üst