Son Konu

Su diyetiyle 16 kilo veren Rıza Kocaoğlu'na kötü haber!

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cukurun_alicosu_riza_kocaoglu_su_diyetiyle_16_kilo_verdi_1612252295_8122.jpg

Geçtiğimiz sene Bodrum'da çekilen kilolu imgeleriyle çok konuşulan oyuncu İstek Kocaoğlu, o fotoğraflar sonrası sıkı bir diyete girdiğini açıklamıştı. Su diyetiyle 16 kilo veren oyuncunun uyguladığı bu teknikle ilgili korkutan bir haber geldi.

Su diyetiyle 16 kilo verdiğini söyleyen İstek Kocaoğlu, “Detoks ve birebir vakitte su diyeti yaptım. Su diyetiyle 15 günde 9 kilo verdim. 2 hafta su ve kahveyle beslendim. O periyot boyunca bedenimde biriktirdiklerimi harcadım. İnsan yemek yememekten ölmüyormuş. 15 günde bunu fark ettim’’ demişti.

Yeni imajı ile beğenilse de çok zayıfladığını bu halin kendisini yaşlı gösterdiğini söyleyenler de oldu. Oyuncunun yaptığı su diyetiyle ilgili konuşan Dr. Öğr. Üyesi Ayla Ünver Alçay, diyetin son derece tehlikeli olduğuna dikkat çekerek, 'Sadece suyla yapılan uzun vadeli terapötik diyet araştırmaları, sistemin obezite tedavisi olarak kullanıldığı 1960'larda ve 1970'lerin başlarından sonra, vefat de dahil olmak üzere önemli komplikasyonların bildirilmesi ile azalmıştır.' tabirlerini kullandı.

Üst Alt