Son Konu

iOS 15.5 beta 2 güncellemesi çıktı

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ios-15-5-beta-2.jpg

Apple geçen ay iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemelerini yayınladıktan sonra iOS 15’in beta sürecine devam ediyor. Bu kapsamda iki hafta önce iOS 15.5’in ilk betasını piyasaya süren teknoloji devi, bugün de iOS 15.5 beta 2 ve iPadOS 15.5 beta 2 sürümlerini geliştiriciler için yayınladı.

Bunların yanı sıra Apple TV’nin işletim sistemi tvOS 15.5 beta 2, Apple Watch’un işletim sistemi de watchOS 8.6 beta 2 sürümüne yükseldi. 19F5057e yapı numarasıyla piyasaya çıkan iOS 15.5 beta 2’de Apple, ağırlıklı olarak Cüzdan uygulamasında iyileştirmelere odaklanmış durumda.

iOS 15.5 beta 2 yayınlandı

Yeni iOS 15.5 beta 2 ve iPadOS 15.5 beta 2 ile gelen önemli yenilikler:
  • Cüzdan uygulamasında Apple Cash için yeni İstek ve Gönder düğmeleri eklendi.
  • Fiziksel Apple Card artık Cüzdan ayarlarında ‘Titanium Card’ olarak adlandırılıyor.
  • Cüzdan uygulamasında iTunes Pass “Apple Hesap Kartı” olarak yeniden adlandırıldı.
iOS 15.5 ile birlikte iTunes Pass, “Apple Hesabı” adı verilen yeni bir kart olacak. Bu kart, tıpkı Apple Card ve Apple Cash kartı gibi Cüzdan uygulamasında görüntülenecek. Bu şekilde, kullanıcı Apple Store’da alışveriş yaparken QR kodunu göstermek zorunda kalmak yerine, Apple Pay’i kullanarak satın alma işlemini tamamlayabilecek.
ios-15-4-beta-5-gelistiriciler-icin-yayinlandi.jpg
Apple, sürüm notlarında iPadOS 15.5 beta 1’de Evrensel Denetim özelliğinin macOS Monterey 12.3 sürümüyle uyumlu olmadığını belirtiyor. Bu işlevi sorunsuz bir şekilde kullanmak için Mac bilgisayarınıza macOS 12.4 beta 1 sürümünü yüklemeniz veya iPad’inizi iPadOS 15.4’e düşürmeniz gerekiyor.

iOS 15.5 beta 2 sürümünü yüklemek için öncelikle iPhone’unuza Apple Developer Profile’yi indirmeniz gerekiyor. Yükledikten sonra Ayarlar > Güncelleme bölümüne gidip güncellemeleri kontrol ettiğinize telefon Apple’ın sunucularına bağlanıp yeni sürümü bulacak ve yükleyecektir.

– Sizler iOS 15.5 beta 2’yi yüklediniz mi? Fark ettiğiniz değişiklikleri yorumlarda veya SDN Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Üst Alt