Son Konu

‘Hudut Namustur’ Pankartı İçin ‘Kullanıldım’ Diyen Genç Gündemde: #AhmetNerede

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cfa4eaf4efd837ea39202fb024a065bf6e541919.jpg

Kontrolsüz Afgan göçüne tepki olarak "Hudut Namustur" pankartı asan ve gözaltına alınan 6 gençten biri, sosyal medyada bir video paylaşarak pankartı astığı için pişman olduğunu, para vaadiyle kandırıldığı ve kullanıldığını söyledi. Sosyal medya kullanıcıları ise nerede olduğu bilinmeyen gencin tehdit edildiği için böyle bir açıklama yapmak zorunda olduğunu düşünüyor. Bunun için #AhmetNerede etiketiyle paylaşımlar yapılıyor.

Video: Twitter/@verackmk

Adının Ahmet Çakmak olduğu belirtilen genç, Twitter hesabından bir video paylaşarak "Bir süre önce hudut namustur yazılı bir pankart astım. Bana bu pankartı Buğra Kavuncu astırdı. Yanındakiler bana para, başka şeyler vaat etti. Kullanıldığımı fark ettiğim için bu videoyu çekiyorum" dedi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Ahmet adlı gençten haber alınamadığını söylüyor.

Ne olmuştu?

Bir süre önce İstanbul’un çeşitli noktalarına "Öfkeli Genç Türkler" imzasını taşıyan "Hudut Namustur" yazılı pankartlar asılmıştı.

Bu pankartları astıkları için gözaltına alınan gençler daha sonra serbest kaldı.

twitter.com

twitter.com
Bu sırada İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı.

Yakalanan saldırganın MHP'li kadrolarla fotoğrafları ortaya çıktı.

"Hudut Namustur" pankartı asan gençlerden biri olan Semir Yapıcı da evinin önünde saldırıya uğradı.

Üst Alt