Son Konu

Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
instagram-mavitik-qeHV_cover.jpg
instagram-mavitik-qeHV_cover.jpg

Çevre medya araçlarının kullanıcının kimliğinin gerçek olduğunu belirtmek için isminin yanına mavi bir tik ekliyor. Birinci ve yaygın olarak Twitter üzerinde başlayan bu pratik daha sonra Instagram'a da sıçramıştı. Günümüzde sayıları çokça olmasa da mavi tik yani onaylı hesap olan kullanıcılarla Instagram'da da karşılaşıyoruz.

Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

Toplumsal ağın yaptığı yeni bir düzenleme ile mavi tik almak çok daha kolay hale geldi. Daha evvel münferit bir internet sitesi üzerinden yapılan onaylı hesap süreci artık tatbik üzerinden de yapılabiliyor.  Buna nazaran pratiğe girmek ve gerekli menüye tıklamak mavi tik almak için kâfi olacak. Gelin bu sürecin nasıl yapıldığını adım adım anlatalım:
  • Bunun için öncelikler ‘Ayarlar’ kısmında ‘Onaylı Hesap Başvuru’ kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Tatbik sizden kullanıcı isminizi ve tam isminizi isteyecek.
  • Akabinde isminizin ve soyisminin bu olduğunu kanıtlamak için kimlik, ehliyet, pasaport üzere resmi bir dokümanın fotoğrafını çekip göndermeniz gerek.
Kim olduğunuzu gösteren bu belgeyi de yükledikten sonra bekleme süreci başlıyor. Mekanı gelmişken belirtelim: Bu evrak hiçbir biçimde profilinizde gösterilmiyor. Yalnızca Instagram'ın doğrulama yapması için gerekli.

Bekleme süreci ile ilgili net bir haber olmasa da birkaç gün içinde mavi tik aldığınızı ya da reddedildiğinizi gösteren bir ileti alıyorsunuz. Şayet red karşılığı aldıysanız 30 gün sonra tekrar müracaatta bulunabiliyorsunuz. Instagram’ın hesap onayı için ünlü şahıslara ve küresel markalara öncelik verdiğini de söyleyelim.Yani popülariteniz yüksekse talihiniz da artıyor.

Öte yandan yeni özelliğin tüm yerkürede tasarrufa sunulmasının devir alacağını ve sizin telefonunuzdaki pratikte bu özellik bulunmuyorsa güncelleme yaparak gelip gelmediğini denetim etmenizi öneriyoruz. 

Üst Alt