Son Konu

Akşener: 'Soylu 17-25 Aralık'taki Para Sayma Makinelerinin Doğru Olduğunu Kabul Etti'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c5de76f17de00e1606e7628828381a0b2c393ad9.jpg

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, "Süleyman Soylu 17-25 Aralık'ta ortaya çıkan para sayma makinelerinin yanlışsız olduğunu kabul etti" dedi.

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, FOX TV'de Çalar Saat programına katılarak gündemi kıymetlendirdi.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya benzetmesine gelen reaksiyonlara şöyle cevap verdİ:

"Ben küme konuşmamdan siyaseti yönetme açısında; popülist diktatörler deniliyor, diktatör kelamını ben sevmiyorum söylemeyi tercih etmiyorum. Bunu Putin için de söylüyorlar. Elinden gelen her şeyi yapan bir anlayış; dış politikayı iç siyaset materyali yapan, seçmeni kutuplaştıran bir algoritma bu. Bütün amaç o koltuktan kalkmamak. Dünyadaki akademi bunu tartışır. Netenyahu ile siyaset yapma biçimlerini benzettim. Bunun bu kadar çarpıtılacağını düşünemedim. Sedat Peker olayları patladı. Bu aile problemi oldu biz nasıl bir tavır sergileyeceğimizi bilemedik. Otokrat bir idare olarak Netanhayu ile benzettim. Yoksa o bebek katili, Filistin konusu üzerinden ben ona çaktım. Yahu kızabilir, mahkemeye verebilirsiniz, siyasi kelam söylersiniz. Lakin kalkıp da bunun bir kentte akın haline dönüştürülmesini ben kabul edemem. Önemli çarpıttılar. Büsbütün Sedat Peker’in görüntülerine yanıt verilemediği için, bekle gör yapıldığı, vatandaş sormaya başladığı için bu sorunların üzerine örtmek için bir manivela yaptılar. Ben de bunu anladım… Ancak aklıma dahi gelmedi."

"Cumhurbaşkanı tarafından tehdit edilmek feci bir şey"

Rize ziyaretinde vatandaş reaksiyonu ile karşılaşmadığını belirten Akşener, "İnsanlar meskenlerin el salladı, esnafların dükkanına girmeyim size ziyan vermeyim dedim, elimden tutup içeri çektiler. Rastgele bir sıcak temas olmadı döndük geldik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu haftaki küme toplantısında kendisine yönelik kelamlarına karşılık veren Akşener, "Benim bu türlü bir şeyi anlamlandırmam, bir yere koymam mümkün değil. Ben cinsiyetimden ari, bir vatandaşım, bir siyasetçiyim. Benim de tüm vatandaşların da Cumhurbaşkanı olması gereken bir kişi, hakaret ettirdiniz, üzerine dava açtınız. Cumhurbaşkanı tarafından 'Bu günler uygun günler' tehdit edilmiş olmak bu feci bir şey" değerlendirmesinde bulundu. 

"Buna pabuç bırakılır mı? Ben bırakmam" diyen Akşener, "Bu hafta tekrar gezeceğim, ben misyonumu yerine getireceğim. Benim üzerimden muhalefete yapılan tehdit 'oturun yerinize'. Zira beyefendiler oturuyor, gezmiyor" dedi. 

Akşener, Erdoğan'ın "gelin hanım" kelamlarına ait "Gelin hanım demesinden rahatsız olmuyorum. Ben Rizeli bir ailenin gelini olmaktan gurur duyuyorum. Lakin onun içinde bir küçümseme var, onu da vatandaşın gözüne bırakıyorum. Bu bir zihniyet meselesi" yorumunu yaptı.

"Vatandaş bu savların yanlışsız olduğuna inanıyor"

Cumhurbaşkanlığı adaylığına dair soruya cevap veren Akşener, "Şahsi bir maksada adım atmıyorum, atmayacağım. ortak bir adayla gidilmesinde yarar var. Lakin bugünden bunları konuşmanın ortadaki birlikteliğe ziyan verebileceğini düşündüğüm için, yani seçim vakti bunun oturulup konuşulması gerekiyor" tabirlerini kullandı. 

Akşener, organize hata örgütü önderi Sedat Peker'in gündemdeki savlarına dair ise şunları kaydetti:

"Rezalet bunlar. Sayın Erdoğan bir formda savcıları vazifeye çağırmazsa, sayın Soylu da kendi isteğiyle yahut Erdoğan'ın isteğiyle bir mühlet kenara çekilmezse vatandaşlar bu tezlerin gerçek olduğuna inanıyor, gerçek olduğuna inanıyor. Şahsen Soylu tarafından kimi savların gerçek olduğu televizyon ekranlarında fahiş edildi. 17-25 Aralık ile ilgili ağzını açanın FETÖ'cü ilan edildiği bu ülkede, bugünün İçişleri Bakanı 17-25 Aralık'taki bu para sayma makinelerini eleştirdi ve doğruladı. Vatandaş bunları görüyor. "

Üst Alt