Son Konu

Olimpiyat Şampiyonu Sürmeneli'den Anıtkabir Ziyareti: 'Türk Kadınının Gücünü Dünyaya Gösterdik, Rahat Uyu'

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f22e2c8f846da8484e8733013d6d5309ccea9b7a.jpg

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları şampiyonu boksör Busenaz Sürmeneli, Anıtkabir’i ziyaret etti. O anlara ait fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Sürmeneli, “Türk kadınının gücünü tüm dünyaya gösterdik, Türk çocuklarına umut olduk. Bayrağımızı en tepede dalgalandırmak için çok çalışmaya devam edeceğiz. Sen rahat uyu” notunu düştü.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar boksta 69 kiloda Busenaz Sürmeneli, finalde Çinli Hong Gu'yu mağlup ederek olimpiyat şampiyonu olmuş ve altın madalya kazanmıştı.

Sürmeneli, olimpiyatların ardından madalyasıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

O anlara ilişkin fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Sürmeneli, “Başım dik, gururla, beni senin sevginle yetiştiren annemle huzuruna geldim Ata’m. Altın madalyamı da getirdim. Türk kadınının gücünü tüm dünyaya gösterdik, Türk çocuklarına umut olduk. Bayrağımızı en tepede dalgalandırmak için çok çalışmaya devam edeceğiz. Sen rahat uyu” ifadelerini kullandı.

Üst Alt