Son Konu

Sedat Peker: 'Çiftlik Bank'ın Kurucusu Mehmet Aydın Belarus'ta'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-edbb9ba3896af963bccdfbab1b680931dbcbc796.jpg

Organize cürüm örgütü başkanı Sedat Peker, binlerce kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçan ve Bolivya'da olduğu düşünülen Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'n Belarus'ta olduğu öne sürdü. Peker, birtakım devlet yetkililerinin Belarus'a gidip Aydın ile görüştüğünü ve ondan para aldığını argüman etti. 

Bir müddettir AKP'nin önde gelen birtakım isimlerini ve iktidara yakın kimi iş adamları ile gazetecileri amaç alan organize cürüm örgütü önderi Sedat Peker, Twitter hesabından yeni paylaşımlar yaptı. Peker bu paylaşımlarında Çiftlik Bank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ile ilgili dikkat cazip tezlerde bulundu. Peker'in bildirileri şöyle:

• Kırk yaşın altındaki kardeşlerim, ben kurtarıcı değilim. Zati kurtarıcı diye bir şey yoktur. Ben sizle muahede yapmış olan kırk yaş üstü birisiyim. Siz bana intikamımı almamda yardımcı olacaksınız, ben de size kurtarıcıya gereksinim olmadığını kanıtlayacağım. 

• Kırk yaşın altındaki kardeşlerim, kurtarıcı olmak hakikat soruyu sorabilmektir. Hakikat soruyu sorabilirsen ve sorunun yanıtını almak için ısrarcı olursan, toplum kurtulmuş olur.

• Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Çiftlik Bank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren şanlı devletimiz, bu şahsı sanki neden getirmiyor?

• Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Belarus’tan bu şahsı getirmeyen devletimizin içinde misyonlu olan birtakım insanların bu paradan hisse aldığı ortadadır. Bu şahsın yanına Belarus’a gidip onu ziyaret eden şahıslar, aracı olan şahıslar aşikardır.

Üst Alt