Son Konu

Obezite davranış değişikliği tedavisi

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Obezite hastalığında uygulanan çare yöntemlerden biri olan obezite tavır değişikliği, obezite davranış tedavisi ve obezitede tavır değişikliği tedavisi nasıl yapılır sizler için bu sorulara ve merak edilenlere sagliksitenizcom ’da yer verdik

Obezite hastalığında uygulanan tedavi yöntemlerden biri olan obezite tutum değişikliği, obezite tutum tedavisi ve obezitede tutum değişikliği tedavisi nasıl yapılır sizler için bu sorulara ve merak edilenlere sagliksitenizcom ’da yer verdik

Obezite hastalığına yakalanmadan önce korunmak, atılacak en dürüst adımlardan bir tanesidir Gerekli beslenmeye dikkat ederek gerekse uyumlu egzersiz bir uçtan bir uca obeziteden korunmak mümkün Oysa obezite hastası oldum diye hemen endişeye ve üzüntüye kapılmanıza da lüzum yok, çünkü henüz her şey yeniden yok Obezitede uygulanacak gıda ve çalışma programı yanı sıra, davranış değişikliği tedavisi de uygulanmaktadır Obezite davranış tedavisi hakkında data edinelim
Obezite tavır değişikliği tedavisinde, fazla kilo almaya yol açan yemek yeme ve maddi aktivite ile alakalı olumsuzlukları, olumlu yöne doğru çekme uygulamalarına başlanır Olumsuz davranışları hayatınızdan çıkartarak, olumlu davranışları pekiştirip bunu bi yaşam tarzı haline transformasyon, obezitenin tutum değişikliği tedavisinde uygulanır
Tavır değişikliği tedavisinin basamakları ise şöyledir:
Kendi kendini gözlemleme
Uyaran kontrolü
Alternatif davranış geliştirme
Pekiştirme, kendi kendini bahşetme
Bilişsel yeniden yapılandırma
Sosyal takviye
h 3Obezite tavır değişikliği tedavisi

Üst Alt