Latest Thread

5 aylık bebeğime ne yedirebilirim?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

5 aylık bebek kahvaltısı nasıl olmalı?​

Bu ayda bebeğinizi 4 saat aralıklarla yaklaşık 6 kez besleyiniz. Kahvaltı Hazırlanması: 1 adet meyve püre, 1 yumurta sarısı,1/2 ince dilim ekmek içi veya 3-4 bisküvi 2 çay kaşığı pekmez, 1 tatlı kaşığı akşamdan ıslatılıp tuzu alınmış peynir veya çökelek beraber ezilir.

5 aylık bebek hangi meyve ve sebzeleri yiyebilir?​

5 aylık bebekler için sebze püreleri verilebilir. Havuç, patates, kabak, balkabağı gibi sebzeleri tek başına haşlayıp bir çatal ile ezerek bebeğinize yedirilebilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi gereken, pırasa, ıspanak, patlıcan ve domates gibi sebzeler bu ay için uygun değildir.

Ek gıdaya 5 ayda geçilir mi?​

Bu nedenle bebeğinizin ek gıdalara hazır olduğunu gösteren işaretlere bakılarak hazır olma düzeyine göre özellikle takip eden doktorunuzun da önerisiyle ek gıdaları 4.ay, 5.ay veya 6.ayda başlayabilirsiniz.

5 aylık bebek hangi meyveleri yiyebilir?​

Başlangıç olarak en az alerji yapan elma, armut, şeftali, kayısı, nektarin, üzüm, kırmızı erik uygundur. Turunçgiller ve kivi gaz ve alerji yapabileceği için 5–6. aydan sonra başlanmalıdır. Muz ise kabızlık yapabileceği için az verilip yavaş yavaş arttırılır. Meyvelerin 'i sudur.

5 aylık bebeğe sebze püresi nasıl yapılır?​

Bebeğimin İlk Sebze Püresi +5 Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Havuç ve patatesi soyup halka halka doğradım.
  2. Az üzerlerine gelecek şekilde önceden 10 dakika kaynatıp soğuttuğum suyu ekledim. …
  3. Haşlandıktan sonra suyunu dökmeden blendırdan geçirdim.

5 aylık bebek hangi çorbaları yer?​

5 Aylık Bebekler İçin Sebze Çorbası Havuç ve patatesler iyice yıkanır. Akabinde üst yüzeyleri soyulur. Akabinde patates ve havuç ile istenir ise pirinç de katılarak iyice haşlanır. Haşlama sonrası blenderden geçirilip, içine zeytinyağı katılarak ılık iken bebeğe yedirilir.

5 aylik bebeğe ne corbasi verilir?​

Sebze çorbası 5 aylık bebekler için

  • Malzemeler. 1 küçük havuç 1 küçük patates veya 1 çorba kaşığı pirinç 1 tatlı kaşığı naturel sızma zeytinyağı
  • Hazırlanışı Havuç, patates veya pirinç iyice yıkanır. Mümkün ise pirinci akşamdan ıslatabilirsiniz. Havuç ve patates soyulur. …
  • Doç. Dr. Enver Mahir Gülcan'ın notu.
01-Apr-2022

5 aylik bebeğe bebe bisküvisi verilir mi?​

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Akça'nın cevabı: (6 ayını doldurmadan bebeklere unlu gıda verilmesini tavsiye etmem, sindiriminde sorun olabilir. Ben size hibb marka bebe bisküvisi veya bimbono bebe bisküvisi öneririm. 6. aydan sonra günde 4-5 taneyi aşmadan bebe bisküvisi verebilirsiniz.)
 

Yazar: moderatör
Article Title: 5 aylık bebeğime ne yedirebilirim?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst