Son Konu

Türkiye’den Kesitler: Bitcoin Haram Mı? Kripto Para ile Hacca Gidilir Mi?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
1_0gLXQiWHbHKHMduhQssJuw.jpeg

Türk Bitcoin ve kripto para piyasasında ilginç bir olay yaşandı. Sosyal medya fenomeni olan Selçuk Büyük, ATV’de yayınlanan ve popüler bir program olan ‘Nihat Hatipoğlu ile İftar’ programında ilginç bir soru sordu. Selçuk Büyük, Nihat Hatipoğlu’na “Kripto parayla hacca gidilir mi?” sorusunu sordu. Nihat Hatipoğlu ise bu soruya kripto paralardan uzak durulmasını tavsiye ederek cevap verdi.

Kripto para ile hacca gidilir mi? Nihat Hatipoğlu açıklıyor

Sosyal medya fenomeni olan Selçuk Büyük, ‘Nihat Hatipoğlu ile İftar’ programına damga vuran bir soru sordu. Selçuk Büyük, Nihat Hatipoğlu’na “Kripto parayla hacca gidilir mi?” sorusunu sordu. Selçuk Büyük’ün sorusuna cevap veren Nihat Hatipoğlu, kripto paralardan uzak durulmasını tavsiye etti ama haram olmadığını belirtti. Nihat Hatipoğlu konuya yönelik şunları söyledi:

Kripto para konusunda doğrusu çok gönülden caizdir diyemiyorum. Borsada bir değer var, görüyorsunuz ele dokunur, fabrika var. Borsada bir sakınca yok, ama kripto para, Bitcoin benzeri şeyler konusunda gönülden bir şey diyemiyorum. Haram konusunda da bir şey diyemiyorum. En azından uzak durulması konusunda kanaatim var. Çünkü olmayan bir para var ortalıkta, mal var ortada, her şey internet üzerinden oynamaya devam ediyor. Uzak durmanızdan yanayım ama haramdır da demiyorum.

Üst Alt