Son Konu

Soylu'dan 'Yangın Paylaşımları' Açıklaması: '3246 İçerik Tespit Ettik, 172'sine İşlem Gerçekleştirildi'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-923dc482995cf13c6cbbdcc1bcad9e770daec2d4.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, orman yangınlarına yönelik toplumsal medya paylaşımlarına ait olarak "Sosyal medya üzerinden boş durmayanlar var alışılmış. Şu ana kadar 3 bin 246 içerik tespit ettik. Bunların da 172'sine süreç gerçekleştirildi" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki orman yangınlarına yönelik verdiği bilgide,  "552 kişi yangından etkilenerek hastanelere müracaat etmiştir. Şu anda 22 kişinin kimisinin müşahedesi kimisinin de yatarak tedavisi devam etmektedir" dedi.

Toplumsal medyada kimi hesaplara yönelik incelemelerin başlatıldığını duyuran Bakan Soylu, "Sosyal medya üzerinden boş durmayanlar var olağan. Şu ana kadar 3 bin 246 içerik tespit ettik. Bunların da 172'sine süreç gerçekleştirildi" diye konuştu.

'20 milyon liralık yardım gönderildi'

Yangın bölgesine 20 milyon liralık yardım gönderildiğini açıklayan Soylu, "Hem Etraf ve Şehircilik Bakanlığı hem Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı hem de AFAD toplam buraya 20 milyon liralık bir yardım göndermiştir" dedi.

Üst Alt