Son Konu

Asus, ROG Phone 5'in Tanıtım Tarihini Açıkladı

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
asus-rog-phone-5-in-tanitim-tarihini-acikladi-1613937053.jpg

Tayvan merkezli donanım üreticisi Asus, yakında tanıtılacak olan ROG telefonunun 4 serisini atlayarak ROG Phone 5 olarak adlandırılacağını geçtiğimiz günlerde doğrulamıştı. Aygıta dair çalışmalarına devam eden şirket, resmi web sitesinde lansman aktifliği için geri sayım içeren bir aktiflik sayfası oluşturdu.

Sitede yer alan geri sayıma nazaran Asus ROG Phone 5, 10 Mart 2021 Çarşamba günü Türkiye saati ile 14.00'de başlayacak lansmanda birinci sefer gösterilecek. Aktiflik sayfasında akıllı telefonun dizaynına yahut özelliklerine dair rastgele bir bilgi bulunmuyor. Fakat şimdiye kadar yayınlanan raporlar, aygıtın kimi özelliklerini ortaya koymuştu.

Asus ROG Phone 5'te yer alması beklenen özellikler:

ccefc80be08de5fae1995a9ba7dbafd360cabf31.jpeg

Geçtiğimiz günlerde Geekbench'te ortaya çıkan Asus ROG Phone 5'in işletim sistemi tarafında Android 11 çalıştıracağı, Snapdragon 888 yonga seti kullanacağı ve 8 / 16 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğiyle geleceği ortaya çıkmıştı.

Geekbench'in yanı sıra aygıt, Çin'in sertifika kurumu olan TENAA data tabanında da tespit edilmişti. Burada yer alanlara nazaran telefon 6,78 inç büyüklüğünde AMOLED ekran kullanacak, 5G'yi destekleyecek ve 65 W süratli şarj takviyeli 6.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olacak.

Asus ROG Phone 5 ile ilgili bilinenler şimdilik bu kadarla sonlu. Lansman aktifliğinin yaklaşmasıyla birlikte önümüzdeki aygıta dair daha fazla bilgi ortaya çıkabilir. Bu süreçte yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Üst Alt