Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Adet Söktüren Bitkiler Nelerdir ?

devrialem

Yeni Üye
Mesajlar
299
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
33

Adet Söktüren Bitkiler Nelerdir ?​


Bu yazımızda adet söktüren bitkiler nelerdir, işlevleri ve içerikleri hakkında konuşacağız. Böylelikle adet kanı düşük olan ve dolayısıyla anksiyete, terleme, sinirlilik ve hormonal sorunları olan kadınlara bilgi vermeyi hedefliyoruz. Kadınlar her ay 45 yaşına kadar sağlıklı bir şekilde adet kanaması görürler. Yumurta döllenmediğinde tüm yumurtalar dışarı atılır. Yeni bir dölleme ortamı hazırlanır.

Bazı kadınlar bu dönemde aşırı ağrı yaşarlar ve bu ağrıları gidermek için adet kan ağrısına iyi gelen ilaçları aramaya başlarlar. Ancak ilaçların yan etkileri nedeniyle daha hafif ve etkili adet bitkileri kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak ilk şart, bitkilerin raf ömrünü tamamlamamış olmasıdır.

Tarçın ve Bal Karışımı Adet Söktüren Bir Kürdür

Bir çay kaşığı bal ve tarçını sıcak suda (bal daha fazla olabilir) bir bardak sıcak suya karıştırın ve sabah aç karnına için. Bunu adet döneminden 1-2 gün önce yapın ve dönem boyunca her sabah devam edin. Adet ağrılarına iyi gelen ilaçlar arasında oldukça etkili ve zararsız bir tedavidir.

Adet Söktürücü Bir Bitki Dereotu

Dereotu otu ayrıca menstrüasyonun yanı sıra soğan, maydanoz (iyi ödem giderici), alıç bitkisi de iyi bir adet sökücüdür. Biberiye çayı aynı zamanda iyi bir adet sökücü olarak bilinir. İçeriğindeki etkili maddeler sayesinde adet kanını artırır ve kalıntı bırakmaz. Böylece kadınlar da bir sonraki döneme kadar rahattır. Biberiye otunu tatlandırmak için bir çay kaşığı bal ekleyin. Çayı kaynatmadan taze yapraklar halinde 15 dakika buharda bekletin.

Yarım dilim limonu da sıkabilirsiniz. Her sabah aç karnına biberiye çayı için. Adaçayı aynı zamanda iyi bir adet bitkisidir. Ayrıca çay gibi demlemelisin. Yine adet gören bitkiler arasında zencefil çayı yerini almaktadır. Kekik ve kantaron çayları da alerjiniz yoksa denenmesi gereken çaylardır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yazar: devrialem
Makale Başlığı: Adet Söktüren Bitkiler Nelerdir ?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst