Son Konu

Ünlü oyuncu Esin Gündoğdu 72 kiloyu nasıl verdi?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
unlu_oyuncu_esin_gundogdu_72_kiloyu_nasil_verdi_1635856294_5545.jpg

Son periyotların aranılan güldürü oyuncularından Esin Gündoğdu, Seyhan Erdağ'a samimi açıklamalarda bulundu. Verdiği kilolarla dikkat çeken ünlü oyuncu, 2 yılda tam 72 kiloyu nasıl verdiğini anlattı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE
Kanal 7 ekranlarında yayınlanan 'Seyhan Erdağ'la Muhteşem Pazar' programına konuk olan Esin Gündoğdu, samimi açıklamaları ile dikkat çekti. Son 2 yılda 72 kilo vermesiyle dikkat çeken ünlü oyuncu, nasıl kilo verdiğini samimi bir sohbetle anlattı. 

Aşk Tekrar ve Yeni Gelin üzere dizilerdeki oyunculuk performansıyla öne çıkan ve çok sevilen ünlü oyuncu Esin Gündoğdu, Seyhan Erdağ'ın sorularını yanıtladı. En son yer aldığı son projesi 'Tozkoparan İskender'den ayrıldıktan sonra, seyircinin kendisini yine bir güldürü imalinde görmek istediğini söz etti. 

"DELİ OYNAMAYA BAYILIYORUM"

Esin Gündoğdu, kendisine daha çok güldürü alanında projeler teklif edildiğini ve drama tekliflerinin yöneltilmediğini söz ederek şunları söyledi:

"Şöyle bir algı var. Halk seni daima güldürürken görünce, tekrar o denli istiyor. Merhum Aykut Oray daima katili oynadı, bizde de o denli şeyler var. Daima güldürü geliyor. Bana dram gelmiyor. Makûs bayan, mecnun bayan geliyor. Ben de mecnun oynamaya bayılıyorum."

"DİYETİSYENE GİTTİKTEN SONRA KİLO ALDIM"

Diyetisyene gittikten sonra kilo aldığını söz eden Gündoğdu, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

"Ben artık işimde başarısız olmaya başlamıştım. Dans sahnelerinde orta veriyorduk, benim kendime gelebilmem için. Bir karakter değil de daha fazla karakter oynamak istediğim için, alanımı genişletmek için zayıflama seyahatine başladım."

Esin Gündoğdu, hoşluk algısı olmaksızın zayıflamayı tercih etmesiyle ilgili de şunları söz etti:

"Bizim setimizde bir intolerans testi vardı. Ben de o periyot diyet yaparak kendi gayretlerimle 15 kilo verdiğim için bana da yapılmasını istedim. Kanım alındı, Amerika'ya gitti test. 15 gün sonra geldi. Bana dediler ki 'Buğday yemeyeceksin, inek sütü ve süt eserlerine intoleransın var... Bizim bir diyetisyenimiz de var, isterseniz size sponsor olalım, sizi diyetisyenimizle görüştürelim" dediler. Dedim 'harika'. Gittim diyetisyene, bana bir diyet listesi verdi. Bayana şunu sordum, 'Ben meskendeki koltuk ekibini mı yiyeceğim, ne yiyeceğim?' Domatesi, havucu yasakladı. Bana hiç bilmediğim bir şey verdi. O vakit bana yulaf verdi. Yulafı o vakitler nasıl kullanacağımı bilmiyordum. Artık yulaftan poğaça da yapıyorum, puding de yapıyorum... Aldım bu diyet listelerini, bayağı bir para da verdim. Geldim konuta, yulafı yiyemedim. Diyeti bıraktım. Kıtlıktan çıkmış üzere yedim. Ben diyet yapamayacağım deyip bıraktım diyeti. Bir gün tartıldım, 2 kilo almışım. Dedim boş ver diyetisyeni, kendi bildiğini yap."

Kendi kendine nasıl bir diyet yaptığını açıklayan Gündoğdu, her kilodaki beşere nazaran farklı listeler hazırlanması gerektiğini tabir etti. Sağlıklı beslendiğini, ancak bir anda yemeyi büsbütün azaltmadığını anlatan başarılı oyuncu; yumurta salatası yaparak maydanoz, kapya biber, dereotu, zeytinyağı  üzere eserler tükettiğini söz etti. Ekmek yemeyi bıraktığını söyleyen ünlü oyuncu, bol bol et tükettiğini anlattı.

"KENDİMİ ZORLA FİLTRE KAHVE BAĞIMLISI YAPTIM"

Akşamları saat 6'dan sonra hiçbir şey yemediğini söz eden oyuncu, şayet çok acıkırsa filtre kahve içtiğini şöyle anlattı:

"Saat 6'dan sonra çiğnenecek hiçbir şey tüketmiyorum. Filtre kahve hiç içmezdim, kendimi zorla filtre kahve bağımlısı yaptım. Akşamları içine bir çay kaşığı soğuk sıkım hindistan cevizi yağı sıkıyorum, anında doyuyorum."

Üst Alt