Son Konu

Melek İpek'ten Kızlarına Duygulandıran Not: 'Elinizi Kalbinize Koyun, Ben Hep Oradayım'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0fdc98baf9b1ac27a92b4af7a6a7f4e14c84aacf.jpg

Kendisine azap eden eşi Ramazan İpek'i öldürdüğü için tutuklanan Melek İpek, cezaevinden kızlarına gönderdiği fotoğraflarda "Her aklınıza geldiğimde elinizi kalbinize koyun. Zira ben daima ordayım. Canım kızlarım benim. Yaşama sebeplerim" notunu düştü.

"Bana tecavüz etti. Kimseye söyleyemedim"

Melek İpek'in tutuklu yargılandığı davanın ikinci duruşması, 2 Nisan'da Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Avukatı Ahmet Onaran'a ulaştırdığı, savunmada kullanılacak 4 sayfalık mektubunda yaşadıklarını ve cezaevi koşullarını anlatan Melek İpek, Ramazan İpek ile 2006 yılı Eylül ayında bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığını, şimdi lisede okuduğunu belirterek, "Kasım ayında yüz yüze birinci buluşmamızda beni Ekşili Göleti'ne götürdü ve bana tecavüz etti. Kimseye söyleyemedim. 'Seninle evleneceğim. Karım olacaksın. Onun için bu türlü yaptım' dedi. 2008 yılında evlendik. Namusumu temizlemiştim" diye yazdı.

Melek İpek mektubunda iki bahse dikkat çekti. Birinci bahsin kayınvalidesi Esma İpek (66) olduğunu vurgulayan genç bayan, ona çok üzüldüğünü tabir etti. Kayınvalidesi Esma İpek'i kasteden Melek İpek, hislerini, "Onun bir oğlu kazada ölmüştü. İkinci oğlunu da kaybetti. Bir anne için kayıp iki oğul. Başsağlığı diliyorum. Onun ismine çok üzülüyorum" kelamlarıyla lisana getirdi.

"Böyle kurtarmasını istememiştim"

Mektupta yer verdiği ikinci hususun ise duaları olduğunu vurgulayan İpek, eşiyle evli kaldığı 12 yıllık mühlet içerisinde gördüğü şiddetten kurtarması için Allah'a daima dua ettiğini kaydetti. Melek İpek, "Her gün dua ediyordum. Eşimden ve gördüğüm şiddetten beni kurtarması için. Lakin bu türlü kurtarmasını istememiştim" diye yazdı.

Cezaevinden kızlarına not

Döşemealtı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan ve cuma günü yapılacak ikinci duruşmayı bekleyen Melek İpek, kızları C.D.İ. (9) ve İ.N.İ.'ye (7) hasretini, onlara fotoğraf çizerek geçirmeye çalışıyor. Bir taraftan üniversite imtihanına hazırlanıp tıp fakültesini kazanmayı hedefleyen Melek İpek, karakalem çalışmasıyla kızlarına kalp, gül ve mektup getiren kuş üzere fotoğraflar çizdi. Büyük bir kalp içerisine 'Her vakit kalbinizdeyim' yazan İpek'in fotoğrafında “Her aklınıza geldiğimde elinizi kalbinize koyun. Zira daima ben ordayım. Canım kızlarım benim" sözleri yer aldı.

Ağzında mektup getiren uçan bir kuş resmi çizen İpek, “Yaşama sebeplerim. Sizi çooook seviyorum" yazıp, fotoğrafın yan kısmına ise büyük bir gül çizdi. İpek, son çizdiği fotoğrafta ise iki kuş, gül ve büyük bir kalp içerisine kızlarının ve kendi ismini yazdı.

Kızlarına boyama ödevi verdi

Melek İpek, büyük kızı C.D.İ. için müstakil çitleri olan iki katlı bir mesken boyama resmi gönderdi. Melek İpek, C.D.İ.'ye yazdığı mektupta, “Anneciğim baraja bu türlü bir konut yaptıralım mı? Bence yaptıralım. Sen, ben ve İ. neler yaparız bahçesinde. Tavşanlarımız bahçede ot yer. Bence bu meskenin boyamasını sen yap. Tekrar bana geri gönder bakayım. Seni çoooook seviyorum.." sözleri yer aldı. 

Küçük kızı İ.N.İ.'ye de baykuş boyaması gönderen Melek İpek, ona, “Aşkım bu bizim kuşumuz olsun. Bunu sen boya ve bana geri gönder. Ben buradan çıkınca kocaman bir kafeste papağan alalım. Konuşmayı öğretelim ona. İ. demeyi öğretelim. C. demeyi öğretelim. Melek demeyi öğretelim. Bu kuşu da kendin boya lakin kendin boya, ablana boyatma. Bana geri gönderin sonra. Seni çoooook seviyorum" yazılarının yer aldığı mektubu gönderdi.

Ne olmuştu?

Döşemealtı ilçesinde servis sürücülüğü yapan Ramazan İpek ile eşi Melek İpek ortasında 7 Ocak günü tartışma çıktı. Ramazan İpek, kıyafetlerini çıkarttığı eşini kelepçe takarak saatlerce dövdü. Azap ve dayaktan gözleri şişen ve morluk oluşan Melek İpek halsiz kalırken, eşi Ramazan İpek kendisini ve 2 çocuğunu öldüreceğini söyleyerek sabaha karşı meskenden ayrıldı. Birkaç saat sonra konuta dönen Ramazan İpek, karşısında elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek'i buldu. İkili ortasında çıkan arbede sırasında Melek İpek, tüfekle eşini vurup öldürdü, akabinde 112 Acil Davet Merkezi'ni arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine adrese gelen sıhhat takımları, Melek İpek'i çıplak vaziyette elleri kelepçeli buldu. Kelepçeleri açılan Melek İpek'e ambulansta müdahale edildi. Gözaltına alınan Melek İpek, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Cumhuriyet Savcısı'nın 'haksız tahrik' indirimi uygulanmasını istediği iddianamede genç bayanın 18 yıldan 24 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanması talep edildi. Döşemealtı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olan Melek İpek, 15 Mart'ta birinci sefer hakim karşısına çıktı. Ağlayarak savunmasını yapan ve yaşadığı azap ve tecavüzleri anlatan Melek İpek'in tutukluluğunun devamına karar verildi.

Üst Alt