Son Konu

Soylu'ya Göre Bahçeli de Suçlu: MHP Lideri 'Elleri Arkada' Şehitlik Ziyaret Etmiş

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0188453b60f285d336a2895bd2e3c2dea956ba32.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun  ellerini gerisinde bağlı türbe ziyaretinde bulunduğu gerekçesiyle inceleme başlatılmasının akabinde MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin 26 Mayıs 2020’de “Ülkücü Şehitler Anıtı” ziyaretindeki fotoğrafı toplumsal medyada gündeme geldi.

İmamoğlu'na geçtiğimiz yıl İstanbul’un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi'ni ziyareti sırasında yürürken ellerini gerisine bağlamasıyla ilgili saygısızlık yaptığı münasebeti ile inceleme açıldığı ortaya çıkmıştı.

Ayrıntılar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Bu manzaraları gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bana nazaran kabahattir. Bu türlü bir manzara olamaz" dedi lakin "Ben buna soruşturma müsaadesi vermem" demişti.

Tartışmalar sürerken MHP başkanı Devlet Bahçeli'nin geçen sene çekilen şehitlik ziyareti fotoğrafları toplumsal medyanın gündemine geldi.

Fotoğraflar: T24

26 Mayıs 2020’de "Ülkücü Şehitler Anıtı" ziyareti sırasında çekildiği belirtilen fotoğraflarda Bahçeli'nin ellerini artta bağladığı görülüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Üst Alt