Son Konu

Müzikleriyle Herkesi Kendine Hayran Bırakan 13 Oyun

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-223a9584f9c2caf1a33f5ee9a534d6028e2dd2c2.jpg

Görüntü oyunlarının daha çok sanat yapıtlarına dönüştükleri bu devirde oyun geliştiricileri ve oyuncular oyunun müziklerine daha da ehemmiyet ve ilgi göstermeye başladı. Bu oyunların müzikleri ortasından en beğendiklerimi sizler için bu listede derledim.

1. The Last of Us Part II

Her ne kadar oyunları oynamamış olsamda müziklerinin ne kadar hoş olduğunu hem arkadaşlarımdan hem de toplumsal medyadan çok duydum. Oyunu oynamadığımdan ötürü bir arkadaşımdan tavsiye aldım ve onun favorilerinden biri olan Chasing a Rumor'ı listeye koymaya karar verdim.

2. The Elder Scrolls V: Skyrim

2011'de birinci çıktığı periyotta oynamamıştım Skyrim'i lakin oynadıktan sonra her şeyiyle oyuna aşık oldum. Hele ki müzik konusunda harikadır Skyrim. Oynamadığım devirlerde gerek okula giderken gerek ders çalışırken müziklerini dinlerim.

3. Transistor

Müzikleri bu kadar harika olan bir oyunda ironik bir halde sesini kaybetmiş bir müzisyeni oynuyoruz. Oyun içerisinde vakit zaman karakterimizin söylediği müzikleri duyabiliyoruz ve o onlarda ise gamepadi elimden bırakıp uzunca bir mühlet o müzikleri dinliyordum.

4. The Witcher 3: Wild Hunt

LELELEY LELE LELELEY öhm daha ne diyebilirim ki yani.

5. Hades

Supergiant Games'in bir öteki oyunu olan Hades (listedeki öbür Supergiant oyunu Transistor) oynadığım andan itibaren geçen yılın en düzgün oyunuydu. Oda oda gezerek düşmanlarımızı öldürerek underworldden kaçmaya çalışıyoruz. Bu odaların bir adedinde Eurydice'e denk geliyoruz. Oyunda Eurydice ile birinci karşılaştığımda gamepadi bırakıp o kapışmalara bir orta verip tahminen de 10-15 dakika ortası müziği dinlemiştim.

6. Ori and the Will of the Wisps

Uzun vakittir oynadığım en hoş platformer olabilir Ori. Her ne kadar ikinci oyunu oynamamış olsamda oyunun eksiksiz olduğunu düşünüyorum birinci oyun üzere. Birinci oyunu oynarken müzikleri ve atmosferini çok beğenmiştim.

7. Terraria

Evet her vakit ki üzere Terraria fanboyluğumu konuşturmak istedim. Bilmeyenler için söyliyim 700+ saat Terraria oynadım. Fanboyluk bir yana gerek bossların gerek ambiyansların müzikleri eksiksiz tasarlanmış. Yinede Skyrim'in müzikleri kadar dinlememişimdir.

8. Dark Souls III

Dark Souls serisinin müzikleri genel olarak çok hoş hatta bu mevzunun tartışmaya açık olduğunu düşünmüyorum :D. Dark Souls III oynadığım birinci souls-like oyun olduğundan dolayıdır tahminen bunun müziklerini bir farklı seviyorum.

9. Cyberpunk 2077

Geçtiğimiz yılın en tartışmalı oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077'nin müzikleri önemli manada beni benden aldı hala daha oyunun içerisinde yer alan SAMURAI kümesinin müziklerini açar dinlerim. Never Fade Away ise bu müziklerin ortasından tahminen de en beğendiğim olabilir. Müziğin bu slow versiyonu ise oyunun bitiş jeneriğinde çalıyor ve beni o an çok etkilemişti.

10. Undertale

Bu oyunun çok büyük bir aşkla yapıldığını düşünüyorum ve bunun üstüne aşkla yapılan oyun olduğunu düşünmüyorum. Gerek kıssası gerek müzikleri olsun kusursuz bir oyun. Sizi bu kusursuz müzikle başbaşa bırakıyorum.

11. Borderlands 3

Borderlands 3 için özel yapılan bu şarkıyı oyun çıkmadan evvel sıkılmadan tekraren dinlemiştim. Borderlands serisinin benim için çok farklı bir yeri var tabi o kadar uzun saat oynayınca oyun ekstradan hoş gelmeye başlıyor.

12. Journey

Benim gözümde bu oyunun tek bir emeli var eksiksiz görünüm görmek ve bu görünümleri görürken harika müzik dinlemek ve ikisini de muvaffakiyetle gerçekleştirmiş. Oyun her ne kadar 2 saat sürüyor olsada sonraki 1 2 hafta boyunca müziklerini dinlemiştim.

13. Crysis 2

Crysis serisi katiyetle FPS oyunumdur. Bu oyunu bu kadar seviyorken 2. oyunun intro müziğinin Hans Zimmer tarafından yapıldığını uzun bir vakit boyunca bilmiyordum. Bilmeyenler için, Hans Zimmer Interstellar, Inception ve The Dark Knight serisi üzere sinemaların müziklerini yapan kişi. Öğrendikten sonra baya bir şok olmuştum ve daha çok sevmiştim bu müziği.

Üst Alt