Son Konu

Sevgilisinin 3 Yaşındaki Oğlunu Döverek Öldürmüştü: 'Alperen'i Annesiyle Birlikte Gömdük'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5aa3f1832e4e43c7fbb92353bf17b325768544da.jpg

3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin dövülerek öldürülmesiyle ilgili, haklarında ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açılan anne Emel Öner ile sevgilisi Harun Sezer'in savcılık sözleri ortaya çıktı. Sanık Sezer, "Alperen'i, belediye tarafından yapılan betondan bir çukura Emel ile birlikte gömdük" dedi.

Anne Emel Öner ile sevgilisi Harun Sezer’in, savcılık evresinde verdikleri tabirler ortaya çıktı. Anne Öner, Harun Sezer ile imam nikahlı olduğunu belirterek, "2018 yılında Harun ile tanıştık. Harun çok agresif ve sonluydu. Harun, durduk yere Alperen'e bağırmaya başladı. Alperen, ağladı. Harun, bu duruma daha da sonlanarak, tokat attı ve Alperen yere düştü.  Alperen'e, neden vurduğunu sormam üzerine benim üzerime yürüdü ve darp etti. Sonra, Alperen'i havaya kaldırıp yere vurdu. Beni de banyoya kapattı. 'Banyodan çıkarsan seni öldürürüm' dedi. 10 dakika sonra saçımdan tutarak, salona getirdi. Alperen, ayakta, titriyor, ağzında kan vardı. Aldığım darbelerle bayıldım. Sonraki gün uyandığımda Alperen'in yüzü tanınmayacak halde ve başı şişmişti. Bedeninde darp izleri vardı. Reaksiyon vermiyordu. Uyandığımda başında bekliyordu. Kaygıdan kimseye anlatamadım. Kıyafetlerini çıkarıp bir beze sardığını ve mezarlığa gömdüğünü söyledi" dedi.

Suçlamaları reddetti

Harun Sezer ise, Alperen'e tokat atmadığını tez ederek, "Hiçbir biçimde başını yere ve duvara vurmadım. Alperen, öldüğünde başında değildim. Emel'i hiçbir biçimde tehdit etmedim. Emel ile birlikte boş odaya götürüp bıraktık. Bir kesim kanepe örtüsü ile perde aldık. Üstünü çıkarıp, kefenledik. Alperen'i, belediye tarafından yapılan betondan bir çukura Emel ile birlikte gömdük. Bunun dışında üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" sözlerini kullandı.

Darp sonucu hayatını kaybetmişti

Pınarbaşı ilçesi Güney Mahallesi Güney Sokak'ta geçen yıl 15 Haziran'da meydana gelen olayda Harun Sezer, 1,5 yıldır birlikte yaşadığı Emel Öner'in birinci evliliğinden olan oğlu Alperen Ekinci'yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdü.

'Yaralama' üzere kabahatlerden da sabıkası bulunan Harun Sezer, Alperen Ekinci'nin cansız vücudunu meskene 100 metre uzaklıktaki mezarlığa gömdü.

Emel Öner, cinayetten 1 hafta sonra 21 Haziran'da durumu Harun Sezer'in akrabalarına anlattı. Harun Sezer, bu sırada kaçtı. Sezer'in akrabalarının ihbarı üzerine anne Emel Öner, gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Alperen'in cesedi ise gömüldüğü yerden çıkarılıp, otopsi yapıldıktan sonra toprağa verildi. Harun Sezer de 29 Haziran'da polisin çalışması sonucu yakalanıp, mahkemece tutuklandı. Sanıklar hakkında Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'çocuğu ya da vücut yahut ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi taammüden öldürme' kabahatinden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus istemiyle dava açıldı.

Üst Alt