Son Konu

iOS 14.5 ile gelen yeni özellikle iPhone sahipleri yaşadı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ios-14-Ks91_cover.jpg

Cupertinolu Apple, uzun bir müddettir geliştiricileri üzerinde iOS 14.5 Beta sürümünü test ediyor. Geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 14.5 Beta 6 ile iPhone sahiplerinin işini kolaylaştıracak bir özelliğin geleceği ortaya çıktı. iPhone batarya kalibre etme olayı yeni güncellemeler ile dehşetli düş olmaktan çıkacak.

Bildiğiniz üzere batarya teknolojileri hala istenilen düzeyde değil. Bazen bataryanın tam kapasiteli çalışması için kalibre etmeniz gerekebiliyor. Lakin bunu ne vakit yapacağınız konusunda bugüne kadar hiçbir telefon üreticisi bir ikaz eklememişti. Apple, iOS 14.5 ile iPhone batarya kalibrasyon olayına yeni bir soluk getirmeyi planlıyor.

Son Beta'da ortaya çıkan bilgilere nazaran; Ayarlar>Pil>Pil Sıhhati kısmında bataryanın kalibre edilmesi gerekiyorsa bir ihtar görünecek. Lakin bu ikaz şimdilik teknik servise başvurun formunda görünüyor. Muhtemelen Apple iOS 14.5'in en son sürümü ile bataryanın konutta nasıl kalibre edileceğinin dokumanlarını paylaşacaktır.

iphone-batarya-Alz6.jpg

Şimdilik yalnızca iPhone 11 ve iPhone 12 ailesinde kullanılacağı söylenen bu özelliğin başka modellere de gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Şayet iPhone'unuzun bataryasında anormallik görüyorsanız şimdilik aşağıdaki adımları izleyerek bataryanızı kalibre edebilirsiniz.

iPhone batarya kalibre etme süreci nasıl yapılır?

1. Adım: iPhone'u kapatıp açın.

2. Adım: iPhone'un bataryası bitine kadar kullanın.

3. Adım: 1 gün boyunca telefonunuzu şarja koymayın.

4. Adım: Bekledikten sonra iPhone'u şarja takın ve hiç çıkarmayın. Bu süreçte telefonunuzu kullanmamaya itina gösterin ve hücresel bilginizi muhakkak kapatın.

5. Adım: Şarj tamamlandıktan sonra 1-2 saat batarya yüzde 100 iken prizden çekmeyin.

6. Adım: iPhone'u şarjdan çekin ve kapatıp açın.

Bu adımları uyguladıktan sonra bataryanız kalibre olacaktır. En azından bilinen en âlâ yol bu. Bakalım Apple, iOS 14.5 güncellemesi ile bu tekniklere farklı bir şeyler ekleyecek mi?

Üst Alt