Son Konu

Bungie, Ünlü Destiny 2 Yayıncısını Banladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_60dd7d31ec9bf_72079.jpg

YouTube'dan 100 binin üzerinde abonesi olan Destiny 2 içerik üreticisi ve yayıncısı bakenGangstA, PvP'de hile kullandığı gerekçesiyle Bungie tarafından kalıcı olarak banlandı.

bakenGangstA bunun üzerine, biraz da takipçi sayısına güvenerek Twitter üzerinden bir mesaj yayınladı ve açıklama yapılmaksızın ikinci kez banlandığını, bunun saçmasapan bir iş olduğunu söylerek 'Bungie'deki birilerinin buna bir bakmasını istiyorum' dedi. "Hileciler aylarca oynamaya devam ederken benim banlanman mümkün değil" falan diyerek de devam etti.

Bunun üzerine yanıt Bungie Topluluk Yöneticisi Dylan Gafner'den geldi. "Banları sebepsiz yere vermiyoruz. Ekibiniz hile önleme tespiti ve araştırmalarımız sayesinde bu eylemi birden fazla kez teyit ettiler" diyerek Bungie'nin hesap kısıtlamaları ve ban politikası sayfasına link verdi. Buraya kadar her şey normal.

Ancak bakenGangstA durumu kabullenmeyerek "bu banla sonuçlanmış ne yapmış olabileceğimi görmek istiyorum, çünkü bu tam bir saçmalık" diyerek üste çıkmaya çalışınca Gafner'den pek de görmeye alışık olmadığımız türden bir son cevap geldi:

"Bu olayı Güvenlik ekibimizle birlikte üç kez kontrol ettim. Sahibi olduğun 2 farklı hesapta Destiny 2 oynarken hile programları kullandığını tespit ettik ve toplamda 4 hesabı banladık. Bu konuda seninle başka bir iletişimimiz olmayacak".

Konuyla ilgili Bungie'nin UI/UX tasarımcılarından Elliott Gray'in paylaştığı komik videoyu da izlemenizi öneririm :)

Üst Alt