Son Konu

Ripple Yöneticileri, Yabancı Borsalardaki Hesaplarıyla İlgili SEC’ye Bilgi Sağlamayı Reddediyor

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ripple-yoneticileri-yabanci-borsalardaki-hesaplariyla-ilgili-secye-bilgi-saglamayi-reddediyor.jpg

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, ne Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ne de kurucu ortak Chris Larsen’in Yargıç Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta yabancı borsalardaki hesaplarıyla ilgili rastgele bir doküman sunmadığını tez ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tenreiro, davalıların red taleplerinde, ABD dışında alım satım yaptıkları gerçeğine “önemli ölçüde” yük vermelerine karşın bu kayıtları teslim etmeyi reddettiklerini vurguluyor.

SEC, isimli tahliline dayanarak, Larsen ve Garlinghouse’un yüz milyonlarca XRP’yi ABD merkezli olmayan en az bir düzine yabancı alım satım platformuna aktardığını tez ediyor.

Yabancı Borsaların ve Ripple Ortaklarının Peşine Düşmek

Daha evvel aktardığımız üzere SEC, yabancı düzenleyicilere bir dizi Mutabakat Zaptı (MOU) talebi göndermişti.

SEC, 14 kripto para ünitesi borsasından, Ripple’ın ODL tahlilini kullanan beş şirketten ve XRP‘yi direkt Ripple’dan satın alan bir yatırımcıdan doküman almaya çalışıyor.

Ripple’ın argümanlarına karşı çıkan SEC, federal menkul değerler maddelerinin yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini kısıtlamadığını sav ediyor:

“Ayrıca, federal menkul değerler kanunları, SEC rastgele belli bir taraf aleyhine bir hukuk davası açtığında, SEC’in yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini de kısıtlamaz. Tüzük, devam eden bir soruşturmada delil elde etmek gayesiyle bir sivil icra aksiyonu sırasında gönderilen talepler ile dava hedefiyle iletilenler ortasında ayrım yapmaz.”

Üç yabancı düzenleyici, SEC ile kurduğu irtibat hakkında açıklama yapmazken, ikisi rastgele bir yardım sağlamayı reddetti.

Üst Alt