Son Konu

Hakkında Hapis İstemiyle Dava Açılan Ezgi Mola, Musa Orhan'ın 'Özür Dile' Teklifini Reddetti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-89183c81c506d219356b10a7fe21680d72ba0317.jpg

Hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 2 yıl 4 aya kadar mahpus istemiyle dava açılan oyuncu Ezgi Mola, cinsel hücum sanığı Musa Orhan'ın 'özür dile' teklifini reddetti.

Oyuncu Ezgi Mola'nın cinsel hücum cürmünden yargılanan Musa Orhan'a Twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada yeni bir gelişme yaşandı.

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine nazaran hakaret kabahatinin uzlaşmaya tabi hatalar kapsamında olması nedeniyle savcılık, belgeyi uzlaştırma ofisine gönderdi. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu.

Orhan’ın avukatı, "Mola özür bildirisi yayınlasın" dedi. Lakin Mola reddetti. Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında ‘sesli yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ cürmünden Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

'Kadına şiddet olaylarına reaksiyonumu her hassas insan üzere verdim'

Bu ortada Mola'nın, mevzuyla ilgili olarak 19 Mart 2021'de talimatla verdiği tabirine de ulaşıldı. Buna nazaran Mola, sözünde özetle şunları söyledi:

"Kadına şiddetin, vefatları, istismarların üst üste gerçekleştiği o periyotta tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan) ' Musa Orhan tutuklansın ' etiketiyle tüm bayana şiddet olaylarına genel yansımı her hassas insan üzere verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme kanısıyla genel fikrimi ve reaksiyonumu ortaya koydum."

Ne olmuştu?

Üst Alt