Son Konu

Anne, Kızını Fuhuş Bataklığından Müşteri Gibi Ulaşarak Kurtardı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-30a37da8c12c8799ac5573f5b7a9a2e7082ba7cf.jpg

İstanbul’da, 15 yaşındaki kızının fuhşa sürüklendiğini öğrenen anne, dedektif üzere iz sürdü. Kızını fuhşa sürükleyen B.S.’yi bulan anne, müşteri üzere ulaştığı kızını bataklıktan kurtardı.

İstanbul'da evvelki yıl yaşanan olay dava belgesine yansıyan argümanlara nazaran şöyle gelişti: N.B. isimli bayan, Ü. isimli kocasından ayrıldı. Çiftin o periyot 15 yaşında olan kızları S.Y. sırayla anne ve babasının meskeninde ikamet etmeye başladı. S.Y. ilerleyen süreçte 2-3 sefer konuttan ayrılmış, annesi kendi imkanlarıyla kızını bulmuştu. Bu sefer 10 gün boyunca kızının konuta gelmemesinden şüphelenen anne, kızının peşine düştü. Kızının, B.S. isimli arkadaşıyla 9 gün boyunca bir ortada olduklarını öğrendi. Tam o sıralarda anneye ulaşan kızının arkadaşı A.'nın, "Büşra kızını pazarlıyor" demesiyle hayatının şokunu yaşayan anne kızını bataklıktan kurtarmak için harekete geçti.

Kanıtları mahkemeye sundu

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine nazaran, kendisine ihbarda bulunan A. ile birlikte plan yapan anne, B.S.'ye müşteri kılığında ulaştı. Planın senaryosuna nazaran B.'yi arayan anne; kızı ve B. için müşteri çıktığını, bunu görüşmek istediğini söyledi. Taraflar, Beyoğlu Sütlüce'deki bir kafede buluştu. Sahiden de anlatıldığı üzere kızını karşısında gören anne N.B. gördüğü görüntü karşısında yıkıldı, kötülük geçirdi.

Kızını alıp konutuna götüren anne, polisi arayıp yardım istedi ve kızına zorla fuhuş yaptıran B.S.'den şikâyetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Şahit olarak tabiri alınan bir arkadaşı, B.S.'nin yaşadıklarını polise anlattı. B.S.'nin 15 yaşındaki S.Y.'yi eskortluk (para karşılığı fuhuş) yapmaya zorladığını söyledi. Tezlerin odağındaki B.S., tabirinde küçük kızı fuhşa zorlamadığını öne sürdü.

Bunun üzerine anne N.B., müşteri kılığında yapılan görüşmeye ait ileti manzaralarını evraka kanıt olarak sundu. Savcı, B.S. hakkında, "Fuhşa teşvik ve aracılık etmek" cürmünden dava açtı. İddianamede, B.S.'nin, şimdi 15 yaşını doldurmamış ve isteği hukuken geçerli olmayan çocuğu fuhuş yaptırmak üzere yanında barındırarak, hürriyetinden mahrum bıraktığı ve fuhşa teşvik edip bu emelle barındırarak cürüm işlediğini anlatıldı.

"O benim her şeyim"

Anne N.B. yaşadığı vahim süreci şu sözlerle anlattı: "Bir dedektif üzere iz sürdüm. Kızımı kurtarmak için gecemi gündüzüme kattım. Yanlış arkadaşlıklar kızımın başını belaya sürükledi. Ben kızımdan vazgeçmedim, onu yalnız bırakmadım. Devletin kurumları arkamdaydı, kendimi güçlü hissettim. Kızımı geçersiz kimlikle öbür vilayetlerde kullanacaklardı. Buna müsaade etmedim. Kızım benim her şeyim..."

Üst Alt