Son Konu

Evde yaptığı tatlılar beğenilince kendi işletmesini kurdu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
qSgdE_1616851921_1977.jpg

Yozgat'ta yaşayan 33 yaşındaki Tuğba Doğan, KOSGEB'den aldığı krediyle kendi işletmesini kurdu ve iş bayanı oldu. Doğan bu çalışmasıyla 32 şahsa de iş istihdamı sağlamış oldu.

Yozgat'ta yaşayan 3 çocuk annesi 33 yaşındaki Tuğba Doğan isimli bayan, aile bütçesine katkı sağlamak için meskeninde tatlılar yapmaya başladı. Yaptığı tarifler beğenilen Doğan, KOSGEB takviyesiyle imalathane kurdu ve 7 kentte toplamda 18 şube açıp 32 şahsa istihdam sağladı. Projesi için 50 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere toplam 150 bin lira alan Doğan, artık gelmiş olduğu nokta için şunları söylüyor:

'Dükkan sayımızı 3'e çıkardık. Daha sonra etraf vilayetlerden de talepler gelmeye başladı. Bu formda Yozgat, Çorum, Sivas, Aksaray, Nevşehir, Tokat, Kırıkkale ve kimi ilçelerde 3'ü kendimize ilişkin olmak üzere 18 şubemiz oldu.

Eserlerimizi kendi özel araçlarımızla bayilerimize ulaştırıyoruz. Bunun dışında vatandaşlardan gelen siparişleri ise vakumlayıp özel ambalajlarında otobüsle gönderiyoruz.'

'Yozgat-Sorgun ortasında daha büyük imalathane ve satış noktası kurma çalışmalarına başladık. Şu andaki durumumu daha evvel hayalimde görsem inanmazdım. Birinci başladığımızda hiçbir şeyimiz yoktu. Artık 32 emekçi çalıştıran 18 bayisi olan bir işletme haline geldik. Bize katkı sağlayan KOSGEB'e ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.'

"KOSGEB'İN TAKVİYESİ BİZE CAN SUYU OLDU"

Devlet memurluğundan istifa edip eşine takviye olmaya başlayan Kenan Doğan ise  şöyle konuşuyor:

'İlk vakitler günde 20 tepsi tatlı üretirken artık 150 tepsi, günlük 500 kilogram tatlı yapmaktayız. Birinci olarak 2 işçi ile başlamıştık, artık 32 işçi istihdam etmekteyiz. Bu işi geliştirmek için daima yenilik yapıyoruz. Yeni bir arazi alarak işletmemizin imalat ve istihdam kapasitesini 2 katına çıkartmak istiyoruz.

Verilen dayanak bize can suyu oldu. İşletmemizin başlangıcını o takviyeyle yaptık ve o dayanaklarla bugünlere gelebildik. Eşim konutta çalışırken ben devlet memuruydum, işletmemiz bu duruma gelince istifa ettim ve birlikte çalışıyoruz.'

KOSGEB Yozgat Vilayet Müdürü Mustafa Işık da Tuğba Doğan'ın muvaffakiyetini şu sözlerle tanımladı:

'Tuğba Doğan, bize gelip dayanaklar hakkında bilgi istedi, biz de kendilerine hibe ve öteki takviyelerden bahsettik. Projeleri kabul edildi, 2018 yılında işletmelerini kurdular. Bugün 32 şahsa istihdam sağlıyor, 18 şubesi var. Kendilerini tebrik ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum.'

Üst Alt