Son Konu

Araç Sigorta Şirketi Metromile, Bitcoin (BTC) ile Prim Ödemelerine İzin Veriyor

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
metro1.png

Mil başına ödeme yapan bir araç sigorta şirketi olan Metromile, Bitcoin (BTC) ile prim ödemelerine müsaade vereceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metromile, poliçe sahiplerinin tezleri için kripto almalarına müsaade verecek. Ek olarak firma, yılın bu çeyreğinde 10 milyon dolarlık Bitcoin satın almayı planlıyor.

Şubat ayında SPAC mutabakatı ile halka açılan Metromile payları, Nasdaq’ta süreç görüyor.

Şirket, sürüş davranışı ve araç kullanışına nazaran bir prim belirleyebilmek için araç içi teşhislerini GPS ile birleştiren telematik teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde yeterli şoförlerin, makûs şoförleri sübvanse etmesinin önüne geçiliyor.

Metromile CEO’su Dan Preston, gerçekleştirdiği açıklamada, Bitcoin’i benimsemenin kendileri için hayli doğal bir adım olduğunun altını çizdi:

“Bitcoin, müşterilerimize bir seçenek sunabilme ismine attığımız doğal bir adımdır. Hususla ilgili olarak potansiyel bir oynaklık kelam konusu olacak, fakat bu halde süreç yapmamızın değerli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Preston, bu benimseme süreciyle birlikte, müşterilerinin güçlü talebinin de karşılandığına inanıyor.

Üst Alt