Son Konu

İsrail'in Filistin katliamına susanlara tepki gösteren Mehmet Ali Erbil'den yeni açıklama

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
mehmet_ali_erbil_israilin_filistindeki_katliamina_sessiz_kalanlara_sert_tepki_gosterdi_1621325278_2579.jpg

Yaşadığı kaçış sendromu rahatsızlığının tesirlerini atlatan Mehmet Ali Erbil, İsrail'in Filistin'de yaptığı katliama sert reaksiyon verdi. Bu durum karşısında hala sessiz olan kimi sanatkarlara ise "çakma komünistler" dedi. Kelamlarının çarpıtıldığını belirten Erbil, yeni bir açıklamada bulundu.

İsrail'in Filistin'e yönelik hücumlarına sessiz kalanlara reaksiyon gösteren ve açıklamasında, 'Bu sakat halimle bana silah verseler bir tane İsrailli öldürsem cennetlik olurum.' diyen sanatçı Mehmet Ali Erbil, sözlerim yanlış yere çekildi diyerek açıklamada bulundu. Erbil, 'İsrail Devleti'ni eleştiriyorum zira Filistin halkına terör uyguluyor. Müdafaasız bebekler, çocuklar öldürülüyor, bu görünüme kalbi olan kimse dayanamaz. İsrail hatasız insanları öldürürken buna isyan etmemek mümkün değil. Dünyada Türkiye dışında kimse yaşanan katliama yüksek sesle itiraz etmiyor.

Bakın Sayın Cumhurbaşkanımızın bile kelamlarını saptıran bir Amerikan zihniyeti var. Dünyada Cumhurbaşkanı Erdoğan üzere İsrail'in bu zulmüne reaksiyon gösteren öbür önder yok. Amerika işine gelmediği için 'anti-semitik lisan kullanıyor' diye karşı çıkıyor. Halbuki başta Erdoğan olmak üzere Türk halkı İsrail'in bu insanlık kabahatine isyan ediyoruz. Keşke tüm önderler İsrail devletinin bu saldırgan siyasetlerine Erdoğan üzere reaksiyon gösterse.

Benim sözlerim de yanlış yere çekildi. Bu sözlerimden sonra Türkiye'deki birtakım Yahudi dostlarımdan iletiler aldım. Şayet bilmeden onları kırdıysam çok üzülürüm. Benim reaksiyonum de öfkem de İsrail devletinin bu yırtıcı siyasetine. İsrail halkının ne cürmü olabilir? Onların da büyük bir kısmı Filistin halkına yapılan bu zulümden rahatsızdır diye düşünüyorum.

İnsan olan kimse bu vahşeti onaylamaz. Biz Türkiye olarak tarihimiz boyunca Musevilere kucak açmış bir milletiz. Anti-semitizmle suçlanacak son ülke de Türkiye'dir. Amerika her zamanki üzere İsrail devletinin cürmünü bastırmak için zulme karşı en çok sesini çıkaran Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı'na 'anti-semitizm' suçlamasında bulunuyor. Bu suçlama hem ülkemiz hem de Erdoğan için büyük bir haksızlıktır. Ben bir sanatçı olarak hayatım boyunca barıştan yana oldum. Artık de birebirini Filistin için istiyorum. Umarım en kısa müddette o topraklara da barış gelir.' sözlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ünlü sanatçı Mehmet Ali Erbil, İsrail'in yaptığının katliam olduğunu belirtmişti. Bu durum karşısında kimsenin sessiz kalmamasını söyleyen Erbil, İsrail'in gerisinde ABD olduğunu belirtmiş ve katliama sessiz kalan sanat topluluğuna reaksiyon göstermişti.

GEÇERSİZ SOLCULAR!

İsrail'in insanlık kabahati yaptığını sessiz kalanların ise kelamda özgürlükçü olduğunu söyleyen sanatçı, şu tabirleri kullanmıştı:

"Vicdanlara sesleniyorum: Almanya soykırım yaptığında dünya sessiz kalmadı. Fakat Filistin’de 6 aylık çocuklar, bayanlar öldürülüyor. Hiçbir cürmü olmayan beşerler öldürülüyor. Bütün dünya buna sessiz kalıyor. Bu din, mezhep sorunu değil insani bir problem. Hiç paylaşmayan ünlülere; bilhassa çakma komünistlere, uydurma solculara sesleniyorum. Hiçbir adedinin sesi çıkmıyor o tiyatrocuların. Merhum Deniz Gezmiş Filistin’e gitti üç bireyle. Bu sakat halimle bana silah verseler bir tane İsrailli öldürsem cennetlik olurum."

Üst Alt