Son Konu

Akşener: 'Sorumluluk Siyasi İrade Olarak O Talimatı Veren Sayın Erdoğan'dadır'

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-95cb9f49046e1883385e0018717086c65d7d42b3.jpg

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Akşener, Pençe-Kartal 2 Harekatı'nda "sorumluluk" tartışmalarına ait, "Sorumluluk siyasi irade olarak o talimatı veren sayın Erdoğan'dadır. O da kendisi bunu itiraf etmiş, kabullenmiş, sorumluluğu almış." dedi.

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Keçiören'de özel halk otobüsleri toplanma noktası olan Subayevleri durağını ziyaretinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Pençe-Kartal 2 Harekatı'nda sorumlunun, "Başkomutan ve yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanı'ndan, Ulusal Savunma ve İçişleri Bakanlıklarına, askerinden polisine ve istihbaratçısına kadar tüm mensuplarıyla Türkiye Cumhuriyeti devleti" olduğuna ait açıklaması hatırlatılarak, "Sizce sorumlu kim?" diye sorulması üzerine Akşener, şu cevabı verdi:

"Sayın Erdoğan, 'Sorumlu benim' demiş. Doğrudur, başkomutanlar talimat verir. Baştan aşağı başarılı olur inşallah Türkiye'nin terörle uğraşındaki her adımı. Buradaki hiçbir kişi bunun aksisini düşünmez. Evet, sorumluluk siyasi irade olarak o talimatı veren Sayın Erdoğan'dadır. O da kendisi bunu itiraf etmiş, kabullenmiş, sorumluluğu almış. Hoş bir şey. Üstlenmiş Sayın Erdoğan, bu hoş bir şey, takdir ettim."

Bir gazetecinin, Erdoğan'ın sözünü yinelemesinin akabinde Akşener, "Ne dediğini anladım da Sayın Erdoğan, 'Devlet eşittir benim' diyor. Güzel, hoş de o vakit AK Parti Genel Lideri olmayı bir kenara koysun. Hayatında bir kez hepimizin Cumhurbaşkanı olsun, çok yarar sağlayacak." diye konuştu.

Akşener, Öcalan'ın devlet televizyonunda konuşturulmasıyla ilgili de reaksiyon gösterdi.

TBMM Ulusal Savuma Kurulu Lideri ve AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasıyla ilgili açıklaması anımsatılan Akşener, şunları kaydetti:

"Bu ne devletmiş kardeşim. Hem bunlar yapılıyor, ondan sonra sorumluluk almak sıfır. Tekrar muhayyel bir devletin üzerine bırakılıyor. Kim bu devlet? İşte Sayın Erdoğan'ın söylediği üzere sorumluluk, siyasi iradenin olduğu, seçilmişlerin yönettiği bir düzenek devlet. Onun bürokrasisi var. O bürokrata ister silahlı, ister sivil bürokrata kim talimat verir? Seçilmiş olan o şahıslar verir, o sorumluluk sahipleri verir. Münasebetiyle Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılması o durumda rastgele bir güvenlik bürokratının talimatıyla olmuşsa bu diğer bir şey, İsmet Yılmaz'ın talimatıyla olmuşsa siyasetçi olarak bu öbür bir şey. O sorumluluğu almaktır. Ya da Sayın Erdoğan'ın talimatıyla, oluruyla olmuşsa bu öteki bir şeydir. Artık elinizi yıkayıp çıkamazsınız."

Üst Alt