Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Allah Neden Özürlü İnsan Yaratıyor ?

  • Konbuyu başlatan urgot
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sorularla İslamiyet kategorisinde urgot tarafından oluşturulan Allah Neden Özürlü İnsan Yaratıyor ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 149 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sorularla İslamiyet
Konu Başlığı Allah Neden Özürlü İnsan Yaratıyor ?
Konbuyu başlatan urgot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan urgot
urgot

urgot

Üye
Mesajlar
1,806
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Yaş
32
Konum
Rusya
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Allah Neden Özürlü İnsan Yaratıyor ?

Allah Teala'nın bazı insanları özürlü yaratmasının hikmeti nedir? Bunların ahiretteki durumu nasıl olacaktır?

Cenab-ı Allah, bazen insanın ayağını alır; onun karşılığında ahirette pek çok şey verir. Ayağını almakla o kimseye aczini, zaafını, fakrını hissettirir. Kalbini kendisine çevirtip, o insanın duygularına inkişaf verirse, çok az bir şey almakla, pek çok şeyler vermiş olur. Demek ki zahiren olmasa bile, hakikatte bu ona, Allah'ın lutfunun ifadesidir. Tıpkı şehit edip cenneti vermesi gibi...

Bir insan, muharebede şehit olur. Bu şehadetle Mahkeme-i Kübra ve Allah'ın huzurunda, sıddiklerın, salihlerin gıpta edeceği bir makama yükselir. Onu gören başkaları "Keşke Allah bize de harp meydanında şehadet nasip etseydi." derler. Binaenaleyh, böyle bir insan parça parça da olsa çok şey kaybetmiş sayılmaz. Belki aldığı şey ona nispeten çok daha büyüktür.

çok nadir olarak, bazı kimseler, bu mevzuda küskünlük, kırgınlık, bedbinlik ve aşağılık duygusu ile inhiraf etseler bile; pek çok kimselerde bu kabil eksiklikler, daha fazla, Allah'a teveccühe vesile olmuştur. Bu itibarla haşarat-ı muzırra nevinden bir kısım kimselerin, bu meseledeki kayıplarının serrişte edilmesi yerinde değildir. Bu mevzuda esas olan, ebede namzet insanların ruhlarında o aleme ait iştiyakı uyarmaktır.

"Her işte hikmeti vardır, / Abes fiil işlemez Allah... " (Erzurumlu İ. Hakkı Hazretleri)
 

Yazar: urgot
Article Title: Allah Neden Özürlü İnsan Yaratıyor ?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
S Sure ve Dualar 0 69
Y Yaşam 0 35
Y Yaşam 0 34
Y Yaşam 0 38
Y Yaşam 0 55
Y Haberler 0 40
Y Haberler 0 38
urgot Sorularla İslamiyet 0 83
urgot Sorularla İslamiyet 0 74
urgot Sorularla İslamiyet 0 79
urgot Sorularla İslamiyet 0 79
urgot Sorularla İslamiyet 0 84
A Sorularla İslamiyet 0 77
A Sorularla İslamiyet 0 66
A Sorularla İslamiyet 0 59
A Sorularla İslamiyet 0 79
A Sorularla İslamiyet 0 95
A Sorularla İslamiyet 0 79
A Sorularla İslamiyet 0 75
A Sorularla İslamiyet 0 95
A Sorularla İslamiyet 0 79
makaleci Sağlık Rehberi 0 96
makaleci Yaşam 0 125
makaleci Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 60
makaleci Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 63
A Sorularla İslamiyet 0 108
A Sorularla İslamiyet 0 72
makaleci Yaşam 0 44
yaprak0135 İslami Sorular ve Cevaplar 0 81
yaprak0135 Sorularla İslamiyet 0 74

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst