Son Konu

Ünlü Milyarder, Bu Altcoin Piyasası İçin Uyardı: Paranızı Masadan Çekin!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
NFTs-are-a-brilliant-concept-that-further-evolves-the-simple-formula-of-trading-cryptocurrency.jpg

NFT sektörü NBA, NFL, boks veya sanat dünyasından işbirliklerinin yanında, dijital nadirliğinden faydalanan oyunlarla da genç bir kitle oluşturuyor. Buradan altcoin projelerinin bir kaçına göz atabilirsiniz. Fiyatlarına gelince, kripto para piyasasının genelinde hissedildiği üzere NFT’lerde kısa bir soğuma dönemi geçirdi. Ancak, dakikalar içinde tükenen dijital koleksiyonlar görülmeye devam ediliyor. Bu konuda, kripto milyarderi Mike Novogratz, NFT fiyatlarının “normal olmadığını” ve masadan biraz para çekmek için iyi bir zaman olduğunu söyledi. Londra’daki Token2049 kripto konferansında yaptığı açıklamalar şunlar oldu…

Mike Novogratz, NFT’lerden Bitcoin’e veya bu altcoin projesine geçilebileceğini söylüyor!

Mike Novogratz, kripto teknolojini kullanarak güvence altına alınabilen NFT’ler hakkında oldukça iyimser. Ancak kendisine göre fiyatlardaki son artış “ürkütücü” görünüyor. Yaz aylarından sonra NFT piyasasındaki patlama için Novogratz, ” piyasanın sonsuza kadar düz gidemeyeceğini” söyledi. Bu arada, Nonfungible.com’dan alınan veriler, ikincil piyasadaki satışların Eylül sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve talep göremeye devam ettiğini gösteriyor. Bir tür koleksiyonluk NFT avatarı olan Cryptopunks, son haftalarda her gün yaklaşık 400.000 dolara el değiştirdi, ancak bir tanesi Eylül ayında 6,6 milyon dolara satıldı. Londra’daki Token2049 kripto konferansında sanal olarak konuşan Novogratz şunları söylüyor:

Bu, hiçbir şekilde normal bir biçim değil. Bana en azından bir miktar kar elde etmek ve onu Bitcoin, Ethereum veya başka bir token’le geri katlamak için oldukça iyi bir zaman gibi görünüyor.
NFT-1.jpg
Ancak pazardaki alıcıların çok kararlı olduğunu da söyledi: 

Aslında geçen gün bir punk koleksiyonu satın alan bir arkadaşımla birlikteydim, onu biraz kar almaya ikna etmeye çalışıyordum. Bana deli olduğumu söyledi.
low-cap-altcoin-sideways-2.jpg
Novogratz, eski bir hedge fon yöneticisi ve Galaxy Digital’i kurmak için fon endüstrisinden ayrıldıktan sonra kripto dünyanın en etkileyici isimlerinden biri haline geldi. NFT’lerde kripto para endüstrisinin nispeten yeni akımı ve sanat, video klipler, müzik ve daha fazlası için dijital benzersizliği sağlayabiliyor. Ancak koleksiyonlar herkes için değerli değil. Bazıları görüntülerin veya videoların indirebileceğini görerek değersiz olduklarını iddia ediyor. Novogratz ise NFT’lerin ve kullandıkları teknolojinin geleceğin büyük bir parçası olabileceğine inandığını söyledi. Fiyatların aşırı yüksek olduğunu düşünür ve “ürkünç” bulurken, teknolojinin geleceği hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

Fikri mülkiyeti transfer etmek ve depolamak için Blockchain kullanmanın benimsenmesi sadece bir yöne gidecek.

Üst Alt