Son Konu

Aamir Khan'dan unlu paralar hakkında ilk açıklama!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
aamir_khandan_ilginc_yardim_yontemi_sosyal_medyayi_salladi_aamir_khan_kimdir_1588059065_9504.jpg

Bollywood sinemasının ünlü isimlerinden biri olan Aamir Khan, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduğuna yönelik iddialara yanıt verdi. Khan unlu para yardımının kendisine ait olmadığını ifade etti. Bu açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı. Peki Aamir Khan kimdir?

Geçtiğimiz hafta unlu para yardımıyla gündeme gelen Aamir Khan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Khan, yardımların kendisine ait olmadığını "Arkadaşlar ben paraları un paketlerinin içine koyan kişi değilim. Bu tamamen yanlış bir hikaye ya da Robin Hood kendini açığa çıkarmak istemiyor. Güvende kalın. Sevgiler.." sözleriyle belirtti.

8v0KC_1588748980_102.jpg

NE OLMUŞTU?

Yaptığı filmlerle dünya çapında ciddi bir hayran kitlesine sahip Aamir Khan, bir ilke imza attı. Bir sosyal medya uygulanmasından Khan'ın ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardım paylaşıldı. Kesin bir bilgi olmamasına rağmen haber siteleri Khan'ın yaptığı yardıma "Görülmemiş yardım" olarak yayınladı.

LMgor_1588058804_1662.jpg

Habere göre; Bollywood yıldızı koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacağını açıkladı. Ancak Khan 1 kilo un vereceği söyledi. Bu açıklamanın ardından çoğu evsiz ve gerçekten yardıma muhtaç insanlar sadece yardımı kabul etti. Unu poşedini açan insanlar ise büyük bir sürprize karşılaştı. Unun içinde 15.000 rupi çıktı. Khan bu yöntemle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştı. 15.000 rupi Türk parasından 1375 TL'ye denk geliyor. 

OXPEy_1588058884_7312.jpg

AAMİR KHAN KİMDİR?

14 Mart 1965 yılında  Mumbai, Maharashtra'da dünyaya gelen Aamir Khan'ın tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan'dır. Sinema hayatına çocuk yaşta amcası Nasir Hussain'le beraber adım attı. Rol aldığı her projede giderek adını duyuran başarılı oyuncu 2001 yılında Khan, kendi adını taşıyan film prodüksiyon şirketini kurdu. Boywood sinemasına adını altın harflerle yazdırmayı başaran oyuncu adım adım ilerledi. Hindistan Hükümeti tarafından 2003 yılında Padma Shri ve 2010 yılında Padma Bhushan olarak onurlandırıldı.

V5YsZ_1588058940_5021.jpg

30 Kasım 2011 de UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçildi. Ayrıca 2014 yılında 2. kez Barış Elçisi oldu. Fanaa (Kayboluş) ve Rang De Basanti (Onu Sarıya Boya) filmlerindeki rolleri ile büyük beğeni toplayan oyuncu bir yıl sonra ise rol aldığı Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir) filminde yönetmenlik yaptı. Ancak en büyük çıkışını 2008 yılındaki  Ghajini ve 2009 yılındaki 3 idiots (3 Aptal) filmleriyle yakaladı.

7JHB6_1588058995_3574.jpg

PK filmiyle ise zirveye oturmayı başardı. Yaptığı yardımlarla da gündemden düşmeyen Khan, ilk evliliğini Reena Dutta ile 1986 yılında yapmış ve bu evliliğinden Junaid (oğlu) ve Ira(kızı) isimli iki çocuğu olmuştur. 2002 yılında boşanan Khan 2005 yılında Yönetmen Kiran Rao ile evlenmiş ve bu evliliğinden tüp bebek yolu ile Azad (oğlu) isimli çocuğu oldu.

Üst Alt