Son Konu

Todd McFarlane, Spawn Filmi İçin Bütçe Arıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Çizgi romanlar uzun bir dönemdir Marvel ve DC'nin yoğun egemenliği altında geçiyor. Tabii ki muhteşem alternatif hikayeler de okuyoruz ama genellikle gündem olan bu iki lokomotif firmaların yaptığı işler oluyor. Todd McFarlane de zamanında bu durumdan muzdarip olmuş bir insan. Spawn karakteriyle çoğu çizgi roman hayranının gönlünde taht kuran usta isim, yeni Spawn filmi için bütçe arayışında.

Todd McFarlane'in bir Spawn filmi yapmak istediğini uzun zamandır biliyoruz, kendisi de bu fikrini hiç sakınmadan her seferinde belirtiyor. Hatta filmle ilgili oldukça katı kuralları var ve esnetmeye hiç niyeti yok. Onun bu katı tutumu filme yapımcı bulmak konusunda olumsuz bir etkiye sahip. Ancak bu durum McFarlane'i yıldırmış değil, Todd abi gerekirse bir Kickstarter projesi başlatıp filmini çekeceğini söylüyor.

San Diego Comic-Con sırasında çekmek istediği Spawn filmiyle ilgili açıklamalarda bulunan Todd McFarlane, "Kenarda köşede bir para var bu harcanmaya hazır bir şekilde duruyor. Benim tek istediğim herkesin para koyup anlaşabileceği bir senaryo oluşturmak. Tahmin edebileceğiniz üzere herkesin kafasında kendine has farklı bir versiyon var. Siz bu insanları ikna etmek zorundasınız. Fakat ben bunu yapmak istemiyorum çünkü eğer yaparsam senaryoyu çok fazla değiştirmem gerekecek, bunu yapamam. Bu yüzden tüm bunlardan uzaklaşıp gidiyorum." diyerek senaryosunu kesinlikle değiştirmek istemediğini açıkça yineledi. 

Filmi yapımına başlamış olmayı çok istediğini belirten usta yazar/çizer, modern çizgi roman uyarlamalarından da şikayet etti. "Şöyle söyleyeyim, eğer bana Spawn filmine ne zaman başlamak istersiniz diye soracak olursanız cevabım, dün olur! Bu filmi yapmak için 20 milyon dolarlık bir bütçeye ihtiyacım var. Doğal olarak bu paranın hepsine sahip değilim. İnsanlara para konusunda sorular soruyorum. Fakat insanlardan bir kere para isterseniz hepsi kendilerini proje hakkında söz sahibi hissetmeye başlıyor. Ben de bunu istemiyorum. Dediğim gibi bu zor bir mücadele. Çünkü benim istediklerim açık, karanlık 18+ bir film istiyorum. Fakat onlar diğer tutmuş filmler gibi 13+ bir film istiyor." dedi. 

toddmcfarlane.jpg

Spawn filmi için hayranlarına söz veren Todd McFarlane, bu filmi kesinlikle yapacağını yineledi. "Bakın ben hırslı bir insanım, ben kemiği olan bir köpek gibiyim. Bu işi başaracağım, size söz veriyorum. Çünkü ben sistemi yenmeyi başaracağım. Hatta size bunu nasıl yapacağımı söyleyeyim. Bir Kickstarter başlatacağım ve 20 milyon insana bana bir dolar vermelerini söyleyeceğim. Filmi yaptıktan sonra ise herkese bir dolarını geri iade edeceğim. Böylelikle sizler benim yapımcılarım olacaksınız. Şu an dışarıda bana bu parayı vermek isteyen insanlar var ve bu insanlar sistemin içerisinde değiller. Fakat biz bunu yaptığımız zaman olacaklar. Şimdilik iyi adamı oynuyorum ancak sabrım tükeniyor. Fakat şunu tekrar söylüyorum bu film olacak, bir şekilde olacak, bunun sözünü veriyorum. Bu fırsatın kaçmasına izin vermeyeceğim!" diyerek Spawn filmi için duyduğu hırsı gözler önüne serdi. 

Alternatif çizgi roman işleri benim her zaman ilgi çeken bir tür olmuştur. Özellikle Todd McFarlane'in Spawn'ı veya Mike Mignola'nın Hellboy'u gibi büyük isimler tarafından yaratılan efsane karakterlerin çizgi romanları her zaman heyecan verici olmuştur. Çünkü eğer kendi yarattığınız karakteri yazıyorsanız işin başındaki tek sansür kendiniz oluyorsunuz ve çok daha yaratıcı olabiliyorsunuz. Spawn ve Hellboy gibi karakterlerin bu kadar sevilme sebebi de tam olarak bu. Yaratıcılarıyla olan bağların, okuyucu tarafından anlaşılması ve sevilmesi. Todd abinin kendi karakterine her alanda böyle sahip çıkması da bence harika bir olay. 
  • Todd McFarlane: ''Spawn Karanlık Bir Film Olacak, Komikliğe Yer Yok''
  • Todd McFarlane, Spawn'ı Netflix'e Satabilir
Tabii 20 milyon dolar ile çekilecek olan bir Spawn filmi izleyicileri ne kadar tatmin eder kestirmek çok zor. Filme dair tek umut vaat eden şey ise projenin başında Todd McFarlane'in olması, muhtemelen McFarlane kendi karakterini rezil edecek veya küçük düşürecek bir filme izin vermez. Bu yüzden o 20 milyon dolar yeter diyorsa, biz de buna inanmak zorundayız. Bakalım McFarlane hayallerindeki Spawn filmini çekmeye ne zaman başlayacak? 

Üst Alt