Son Konu

Binlerce Kişi Katıldı! Ayasofya'da 87 Yıl Sonra İlk Bayram Namazı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c5d05a35ba5b98d11085b1df4ef43890509885e3.jpg

Ayasofya Camii'nde 87 yıl sonra birinci sefer kılınan Ramazan Bayramı namazına TBMM Lideri Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş ve binlerce vatandaş katıldı. Namaz sonrası Şentop Ramazan Bayramı ve gündeme ait açıklamalarda bulundu.

24 Temmuz 2020 yılında yine ibadete açılan Ayasofya'da 87 yıl sonra birinci defa Ramazan Bayramı namazı kılındı.

Binlerce vatandaş katıldı

Kılınan namaza Türkiye Büyük Millet Meclisi Lideri Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş ve binlerce vatandaş katıldı.

"Bu formda son bayramımız olsun"

Namaz sonrası camii çıkışında açıklamalarda bulunan TBMM Lideri Mustafa Şentop şunları söyledi:

"Allah sağlıklı, sıhhatli birçok bayramlara bizleri eriştirsin. Sıhhat çalışanlarımızın bayramını tebrik ediyorum, sizlerin de bayramını tebrik ediyorum. Bir müddettir bayram tadında bayramları yaşayamıyoruz. Dünyayı aşağı üst bir salgın tehdidi kasıp kavuruyor. Bu sebeple kısıtlamalar altındayız, yeniden bir kapanma devri içerisinde Ramazan Bayramını idrak ediyoruz. Sevdiklerimizle kucaklaşamıyoruz, bayramlaşamıyoruz. İstek ediyoruz ve dua ediyoruz ki bu halde son bayramımız olsun.

İnşallah önümüzdeki kurban bayramına daha evvel olduğu üzere sevdiklerimizle, ailemizle, komşularımızla bir ortada oluruz. Öte yandan dünyanın birçok yerinde din kardeşlerimiz kasvet altında, zulüm altında. Yaşıyorlar ve bayrama o formda giriyorlar. Bütün coğrafyalarda, dünyanın her yerinde mazlum, mağdur durumdaki din kardeşlerimizin de bayramını tebrik ediyorum’’ dedi.

Üst Alt