Son Konu

İhale Tartışmasında İkinci Perde: Enver Aysever, Tunç Soyer'e Dava Açıyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ffa664a1c7fe35609f2e43b2c4976858ddf7f236.jpg

"Adrese teslim ihale" tezleriyle gündeme gelen gazeteci-yazar Enver Aysever, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer'e dava açacağını duyurdu.

Ayveser dava kararını Twtitter'dan duyurdu

Paylaşımında "Sayın Soyer ısrarlı davetlerimi karşılıksız bıraktığı için bu yola başvurmak zorunda kaldım. Aşağıdaki soruların karşılık bulması gerekmektedir" diyen Aysever, şu soruları yöneltti:

"1-Söz konusu atölye çalışması ile ilgili ihale kararını kim aldı?

2-İhalenin şahsa özel formda algılanmasına neden olacak biçimde kaleme alınmasına kim karar verdi? 

3-Dokuz ay sürecek olan çalışmanın detayları neden belirtilmedi? 

4-Alınacak fiyatın aylık olacağı neden açıkça yazılmadı?

5-İhaleye hangi firmalar katıldı, kazanan firmanın konusu nedir? 

6-İhaleye katılan firmalar hangi teklifleri sundu? 

7-Eğer ihale yasalsa neden iptal edildi ve ortada bir cürüm varmış, kanun dışılık kelam mevzusuymuş izlenimi yaratıldı? 

8- Sayın Soyer ihale ile benim uzaktan yakından ilgim olmadığını bildiği halde neden bunu toplumla paylaşmadı? 

9- Şayet bu tipten öteki ihaleler yaptıysa onlar da iptal edildi mi? 

Tüm bu soruları mahkeme kanalıyla soracağız ve karşılıklarını resmi kanallardan edinip toplumla paylaşacağız. Benim üzere tüm ömrünü alınteri ile kazanmış, emek gayretine vermiş birinin bu iftiralara, karalamalara katlanması, boyun eğmesi kelam konusu değildir. Sessiz kalarak bu izlenimi yaratan sayın Soyer yazık ki olumsuz algının sorumlusudur."

Ne olmuştu?

Enver Aysever'in, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde 20 şahsa toplamda 18 gün eğitim vererek kurs için günlük 13 bin 250 lira kazanacağı argümanları kısa mühlet evvel tartışma yaratmıştı. 

Enver Aysever "söz konusu melbağ ile alakam yok" derken İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de eğitimin iptal edildiğini açıklamıştı.

Son olarak Cumhuriyet gazetesi de Enver Aysever'le yollarının ayrıldığını açıklamıştı.

Ayrıntılar için bakınız

Üst Alt