Son Konu

Bir Tarafta Yangında Can Veren Hayvanlar İçin Gözyaşı Dökenler, Diğer Tarafta Kediye Tecavüz Edenler

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5e0880800ca49f5d159548b2dc3967a219e10293.jpg

Zonguldak'ta kaybolduktan bir mühlet sonra konutuna sürünerek dönen Boncuk isimli kedi, veteriner kliniğinde tedavi altına alındı. Birçok yerinde kırık, rektumunda ve bağırsaklarında genişleme tespit edilen kedinin tecavüze uğradığı anlaşıldı.

Bedeninde kurtlanmaların da meydana geldiği Boncuk'un eski sıhhatine kavuşması için iki kuvvetli ameliyat geçirmesi gerekecek. Kedisinin yaşadıklarına isyan eden Emine Yörük ise Boncuk'a bunu yapanların cezasız kalmaması için seslendi.

Ereğli ilçesi Kışla Mahallesi'nde yaşayan Emine Yörük'ün mahallede beslediği 'Boncuk' isminde 1 yaşındaki erkek kedi bir anda ortadan kayboldu. Yörük, mahallede yaptığı aramada Boncuk'u bulamadı. Boncuk, bir müddet sonra sürünerek Yörük'ün konutunun önüne geldi. Yörük, kediyi alarak veteriner kliniğine götürdü. Yapılan muayenede, kedinin omuriliğinde ve art sağ ayağında kırık olduğu tespit edildi. Ayrıyeten kedinin rektumunda ve bağırsaklarında 5 santimlik genişleme olduğu belirlendi.

Veteriner tabip Neslihan Yazıcı, kedinin cinsel hücuma uğradığı konusunda değerli bulgular bulunduğunu söyledi. Kedinin hayati tehlikesinin olduğunu tabir eden Yazıcı, "İlk etaptaki muayenesinde rektum bölgesindeki 4-5 santimetrelik açıklık dikkatimizi çekti. Daha sonrasında yaz mevsiminde olduğumuz için kurtlanma durumu vardı. Birinci muayenede kurtlar temizlendi. Rektum boşaltıldı. Daha sonrasında röntgen çektiğimizde omurga kırığı ve bacakta kırık olduğunu tespit ettik. Rektumdaki bu kadar büyük bir açıklık maalesef ne trafik kazası ne şiddetten kaynaklı olmayıp direkt olarak cinsel akın olayı olduğunu belirttik. Birinci muayeneler bu şekilde" dedi.

İki ameliyat geçirecek

Veteriner doktorlardan Hülya Görkem ise Boncuk'un iki defa ameliyat edeceklerini anlatarak, "Buraya gelinceye kadar çok fazla vakit da geçmiş üzerinden. Olay olur olmaz maalesef bulunamamış. Kendi gayretleri ile olay yerinden meskeninin önüne sürüne sürüne gelmiş. Üzerinden vakit geçtiği için bitik duruma gelmiş. Genel durumunu toparlayacağız. Sonra şiddetli ameliyatlarında ona dayanak olmaya çalışacağız" diye konuştu.

"Bunu yapanlar için yaptırım uygulanmasını istiyorum"

Emine Yörük ise kedisinin yaşadıklarının utanç verici olduğunu söyledi. Boncuk'un yaşadıklarını vahşet olarak tanımlayan Yörük, şöyle dedi:

"Kedi bizim mahallemizin kedisiydi. Uzun vakittir mahallede yoktu. Sonra mamaları koyduğum yerde gördüm. Şu anda psikolojim çok bozuk. Nitekim o hayvanın yaşadığı acıları, içinden çıkan kurtları nasıl dayandı? Nasıl yaşadı? Bunu yapanlara ben bir şey diyemiyorum. Bunlar can, mal değil. Bunların can olduğunu beşerler artık farkına varsın. Bu olayın sonuna kadar gitmek isterim. Sahiden bunlar için bir yaptırım olursa sonuna kadar gitmek isterim. Lakin hiçbir şey değişmiyor. Tekrar hadiseler ortaya çıkıyor ve tekrar olan bu canlara oluyor. Cinsel hücumlara, azaplara devam ediliyor."

Üst Alt