Son Konu

Kaçış Sendromu nükseden Mehmet Ali Erbil hastalığı hakkında ilk kez konuştu!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
kacis_sendromu_nukseden_mehmet_ali_erbil_hastaligi_hakkinda_ilk_kez_konustu_1614411418_853.jpg

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil, birinci kere yaşadığı kaçış sendromu hakkında konuştu. Yaşadığı bahtsız kaza sonrası nükseden hastalığın hayatına olan tesirlerinden bahsederken duygusal anlar yaşadı.

2 yıl evvel konutunun banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil, daha sonra nadiren görülen kaçış sendromuna yakalandı. Bu hastalığı yıllar evvel bir kere daha yaşayan Erbil, kuvvetli bir tedavi sürecinden geçti. Aylarca ağır bakımında kalan ünlü sunucu ve komedyen Posta'ya konuştu.

Hastalığı hakkında birinci sefer ayrıntılı açıklama yapan Erbil, bir seferinde vasiyetini hazırladığını fakat aldığı ruhsal takviye sırasında bundan vazgeçip hayata tutunmaya başladığını belirtti. İşte Erbil'in o açıklamaları:

"Başlarda hastane sürecinde vasiyet yazmayı düşündüm. Sonra bana bir psikolog tavsiye ettiler. O bana dedi ki “Ne kimseye bir şey ver, ne sat ne sav. Sen buradan sapasağlam çıkacaksın.” Ondan sonra değişti fikrim. Zati hepsinin hayatını garantilemişim, meskenlerini almışım. Fazlası esasen ekstra olacak. Benden sonra tufan! İnsanın başına her şey gelebiliyor bu dünyada. Bu türlü bakıyorum. Sebat ediyorum, şükrediyorum. Bu hale gelmem bile bir mucize. “Sadece elimi oynatabileyim” diye dua ediyordum. Artık tek başıma ayağa kalkabiliyorum, dört beş adım atıyorum. Dualar çok değerli doğal. Çok sevgi ve dua biriktirmişiz. “İyilik yap denize at” demişler ya. O dualara çok teşekkür ediyorum."

Mehmet Ali Erbil'in sıhhat durumu günden güne güzele gidiyor. Kısa müddet evvel ayağa kalkarak yürümeye de başlayan Mehmet Ali Erbil'den değişim niteliğinde yeni bir paylaşım geldi. Kızı Yasmin Erbil'le Instagram hesabından yeni bir paylaşım yapan Mehmet Ali Erbil, "Baba-kız saçımızı yaptırdık" dedi. Değişimini takipçileriyle paylaşan Mehmet Ali Erbil, toplumsal medyada büyük ilgi gördü.

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, Ankara Devlet Konservatuvar'ının Tiyatro Kısmı'ndan mezun oldu. Ünlü sinema, tiyatro ve seslendirme sanatkarı Saadettin Erbil'in oğludur. Oyunculuk hayatına tiyatro ile başlayan Erbil, bir mühlet Devlet Tiyatroları'nda çalıştıktan sonra istifasını vererek özel tiyatrolara geçiş yapmış ve program sunuculuğuna başlamıştır. Yeşilçam sinemalarında de rol alan oyuncu, Hababam Sınıfı Güle Güle sinemasında de rol almıştır. Uzun yıllar ekranlarda Çarkıfelek programını sunmuştur. "Parmaktan sonra" tabiri ile hafızalara kazınmıştır. Nadiren görülen Kaçış Sendromu hastalığına yakalanan ünlü sanatçı, 2 kız ve 1 erkek çocuğu babasıdır. Erbil son olarak 2019 yılında hastalığının nüksetmesi nedeniyle bir yıl boyunca ağır bakımında tedavi görmüştür. 

Üst Alt