Son Konu

Sedat Peker'in İşaret Ettiği Paramount Hotel'de Neler Yaşandı? 'Cihan Ekşioğlu Otelimize Tankla Girdi'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8c4ccf1838646a2290b47a60bc287cdda6ac4048.jpg

Sedat Peker'in görüntüsünde işaret ettiği Paramount Hotel'in birinci sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Victoria Uras, hotelin Sezgin Baran Korkmaz'a uzanan sürecinde neler yaşandığını anlattı.

Hakkında organize hata örgütü önderi olmaktan yeni bir soruşturma başlatılan Sedat Peker’in son görüntüsünde lisana getirdiği Paramount Hotel ve Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili argümanları konuşulmaya devam ediliyor.

Kimi yargı mensuplarının ve gazetecilerin geceliği 100 bin TL olan otelin özel odalarında tatil yaptıklarına dair tezlerin akabinde otelin Sezgin Baran Korkmaz’a nasıl geçtiğine dair argümanlar da gündeme geldi.

Otele nasıl 'çöküldüğünü' anlattı

Zanka TV’de Ferit Atay'ın sorularını yanıtlayan otelin kurucusu ve birinci sahibi olan Atilla Uras’ın kızı Victoria Yasemin Uras otellerinin nasıl elden ele geçtiğini anlattı ve çarpıcı savlarda bulundu.

Özbek asıllı Botır Rakhimov’un otelin üzerine “çöktüğünü” anlatan Uras, babasının ölümündeki kuşkuları, payların nasıl çel değiştirdiğini, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu’nun Atilla Uras’ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini, Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a olan borcunu ve şu andaki sahibinin de belirli olmadığını tez etti.

Otelin davaları için Türkiye’de olduğunu belirten Yasemin Uras, babası Atilla Uras’a ve Paramount otelin inşasından sonra yaşanan sürece dair şu bilgileri verdi:

“Palmira’yı yaptık, 1 sene ben işlettim sonra Koç’lara sattık. Paramount’un yan yeri Rixos bizimdi. Onu da bir süre sonra sattı, Paramount’u yaptı. Paramount’un birinci ismi Golden Savoy’du. Arsayı Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 50 seneliğine kiraladı. Lakin üzerindeki binalar bizimdi, biz inşa ettik. Jumeirah sanırım 2 sene kadar işletti. Ama orada oğlunun başına bahtsız bir olay geldi, otelin önünde teknede kalp krizi geçirdi 27 yaşında. O yüzden, oğlunu da çok sevdiği için orada işletmeci olmak istemedi ve kendi yerine bir kiracı buldu”

“Kırmızı bültenle aranan Bahtiyar İkramoğlu otelimize çöktü”

Bulunan yeni kiracının İspanya ve FBI tarafından kırmızı bültenle aranan, daha sonra kendisine Türk vatandaşlıkı verilen Bahtiyar İkramoğlu ismini alan Özbek asıllı Botır Rakhimov olduğunu belirten Uras, Rakhimov’un bir mühlet sonra “Otel iş yapmıyor, para kazanamıyorum” üzere münasebetlerle babası Atilla Uras’ı sıkıştırmaya başladığını belierterek, “Bu kişi otelimizin üstüne çöktü” dedi.

Yaşanan olaylar üzerine babasının oteli satmak istediğini, Turan Avcı’nın otele talip olduğunu belirterek yaşanan süreci şu halde özetledi:

“Turan Avcı “aldım” dedi fakat sonra çeke bakılınca Andrey Ravyoric diye bir adam çıkıyor. Andrey, Turan Avcı’nın yanında çalışan çaycı, sürücü üzere bir adam. 47 milyon dolarlık bir çek var.  Babama ben vasi atamaya çalışınca, hakimin karşısına çıktı dedi ki “Ben bu oteli 100 milyon dolara satıyorum”. 100 milyondan sonra bir mutabakat çıktı 90, sonra bir mutabakat 67, sonra çek çıktı 47, sonra çıktı çek karşılıksız. Zati Rus sürücü ismine, sürücü nasıl alıyorsa”

“Babam komadayken kasadan paylar çalınmış”

Babası hastanede komadayken şirket paylarının çalındığını öne süren Victoria Yasemin Uras, “Anlaşmanın günü gelmeden bir ay önce, kasaya girmişler. Kasadan paylar alınmış, Çekoslovakya’ya kaçırılmış. 100 milyon dolarlık, artık 127 diyor Sezgin Baran Korkmaz, otelin paylarını 2 bin 500 TL’ye kurulmuş bir şirket açıp Çekoslovakya’da kaçırdılar. Otelin bedeli ödenmemiştir bugüne kadar. Elden ele, el değiştiriyor” diye konuştu.

“Cihan Ekşioğlu babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi”

Otelin daha sonra bir sefer daha el değiştirdiğin ve  Botır Rakhimov’a geçtiğini söyleyen Uras, “Bir de Botır’ın yanında Cihan Ekşioğlu diye bir kişi türedi. Cihan Ekşioğlu, babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tankıyla otelimize girdi. Cihan Ekşioğlu, o orta devletin kışlalarına tadilat yapıyordu. Oteli fethetti. Ben dünyanın hiçbir yerinde bu türlü bir şey görmedim, bir devletin tankını alıyorsunuz ve o tankla yollardan gelip otele giriyorsunuz” dedi.

Kendilerine bugüne kadar otel için bir ödeme yapılmadığını belirten Yasemin Uras,  otelin Sezgin Baran Korkmaz’a geçtiğini Korkmaz’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Bana birkaç kişi aracılığıyla telefon açıldı ve “Ben Kazaklardan 42 milyon euroya aldım” dedi. Benle yalıda oturup, konuşmak istediğini söyledi. Ben de “Öyle bir şey olamaz ancak ödenmemiş bedeli var siz de biliyorsunuz, istek ederseniz avukatınızla ofisime gelirsiniz, oturup konuşuruz” dedim. Gelmedi”

“Botır Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a 30 milyon dolar kadar borcu vardı”

Otelin şu anda Sezgin Baran Korkmaz üzerine olmadığını anlatan Uras, “Şöyle bir kıssa de var; Sezgin Baran Korkmaz’a bildiğim kadarıyla Botır Rakhimov’un 30 milyon dolar kadar borcu vardı. Sanki o borç karşılığında mı devretti onu bilmiyoruz, öğreneceğiz. Hisse defterlerini istedik. Kanıtları istedik, hakim de istedi.  Şu halde Ufuk Turizm’in hisse defterinde hala Botır gözüküyor, Sezgin değil” biçiminde konuştu.

Victoria Yasemin Uras, davaları devam ettiği için yorum yapmasının gerçek olmayacağını fakat Sedat Peker’in otel hakkındaki açıklamalarının gerçek olduğunu düşündüğünü söyledi.

Sedat Peker ne demişti?

“Bodrum’da Paramount Hotel var. Sahibi kim? Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de aranıyor, Amerika’da da. Türkiye başka arıyor, Amerika başka arıyor. Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge Yönetim Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran var ya o. Veysi Ateş tatil takımında. Bunlar tatili de bir arada yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak bunlar artık tatil grubu. Artık bunlar, bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina Yalıkavak vardı ya el konulan tıpkı yer. Dikkat edin daima el koyma operasyonları Muğla’da oluyor, artık de otele el koyuyorlar. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani faturalarınız? Suit odalarda kalıyorsunuz, hani fatura?”

Üst Alt