Son Konu

Hakkı Bulut, Reynmen ve Berkcan Güven'in Şarkısı 'Biziz'in Müziğinin Kendisine Ait Olduğunu İddia Etti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-20dc939fa84063dbf3b02165dd58bca06945ecab.jpg

Reynmen'in ismi birinci sefer esinlenme tezlerine karışmıyor. Bu defa de Berkcan İnanç'la yıllar evvel yaptığı müzik 'Biziz' müziğiyle tartışma konusu oldu. Ünlü müzikçi Hakkı Bulut, müziğin müziğinin kendisine ilişkin olduğunu ve müsaadesiz kullanıldığını sav etti. Pekala sizce bu tez yanlışsız mu?
Kaynak: ...

YouTuber'lıktan şarkıcılığa geçiş yapan ünlü fenomen Reynmen, bu alanda hayli başarılı oldu.

Derdim, Olsun, Ela, Leyla... Tüm müzikleri çok sevildi.

Lakin şarkıcılık mesleğinin başından beri başı esinlenme argümanlarından kurtulamadı.

'Derdim Olsun'un klibinin bir kısa sinemadan, 'Ela'nın klibinin ise Aynur Aydın'ın bir klibinden esinlendiği argüman edildi. Ela müziğinin özgünü olarak da HAVA - HEARTBREAKER gösterilmişti.

2017'de, şimdi ne kendisi ne de Berkcan İtimat de profesyonel olarak şarkıcılık işine girmeden evvel 'Biziz' isimli bir müzik yayınlamışlardı.

Pek amatör halde yapılan bu müzik, öteki YouTuber'lara yaptıkları diss'lerle konuşulsa da kendi hayran kitleleri dışında büyük ses getirmemişti.

Müziğin üstünden neredeyse dört yıl geçti ki, ünlü arabeskçi Hakkı Bulut'tan dikkat alımlı bir açıklama geldi.

Akşam gazetesinden Yasemin İlan'a röportaj veren ünlü isim "şarkımı çaldılar" çıkışıyla gündem oldu. "Popçu mudur, rock'çı mıdır bilmediğim Reynmen diye biri var. Çok de hoş millet seviyor, bir gün bir baktım, benim müziğimi alıp koymuş albümüne. 1986 yılında Nazlım albümünde "Kızlar' diye bir müziğim var. Reynmen bu müziğimin müziğini olduğu üzere almış üzerine kelam yazmış söylüyor." diyen deneyimli isim dava açsa kazanabileceğini, lakin Reynmen'in sevenlerini karşısına almamak için sustuğunu ve yalnızca MESAM'a bildirdiğini söyledi.

Neden bu kadar beklemiş diyenlere de tahminen yeni röportaj fırsatı bulan müzikçi şu sözlerle yanıt verdi;

"Reynmen sana sesleniyorum duydun mu ben bu kadar centilmenim. Artık arayıp özür dilese de geç oldu, daha evvel arayıp da 'Hakkı Abi bilmeden senin müziğine müzik okumuşum' deseydi canın sağ olsun derdim. Artık bilim teftiş konseyinden rapor gelecek bana, orada inceliyorlar. Aksiliğe bak ki idare şurasında olan biri de Kadir Şeker. O vakit o bağlama çalmıştı orkestrada bu şarkıyı seslendirirken. Şarkıyı dinledi şoke oldu; 'Aaaa abi benim çaldığım müziği koymuşlar oraya' dedi. Yani Reynmen'in işi zor"

Bahsedilen kısım 1:13'te başlıyor ve müziğin kalanında da devam ediyor.

Hakkı Bulut haklı üzere, ne dersiniz?

Bu benzerliği paylaşan bir Instagram sayfasına "aynısı" yazan Berkcan İtimat bir de story attı.

Beef, argoda daima sızlanmak, şikayetçi olup mızmızlanmak manasına geliyor.

Toplumsal medya kullanıcıları müziğin altyapısının da ünlü Koreli müzikçi CL'den alındığına dikkat çekti.

Şu an yeni sevgilisiyle tatilde olan Reynmen'den husus hakkında bir açıklama gelmedi. Bakalım o neler diyecek?

Sizce Hakkı Bulut haklı mı?

Üst Alt