Son Konu

Bursalı Genç ATM'de Bulduğu 18 Bin Lirayı Polise Teslim Etti: ‘Benim Olmayan Bir Şey Almam’

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ecfb1394f1783fc6b253f65257b565530a74c2d8.jpg

25 yaşındaki Serkan Zabun, ödemek yapmak için gittiği ATM’nin açılan haznesinde bulduğu 18 bin lirayı polise teslim etti. Zabun, “Benim olmayan bir şeyi almam” dedi.

Bursa’da Serkan Zabun, ödeme yapmak için bir bankanın ATM’sine gitti. Kartı yerleştirip hesabına giren Serkan Zabun, para yatırma kısmını seçtiğinde açılan haznede yüklü ölçüde para olduğunu gördü. 

Zabun, evvel hazneyi kapatmaya çalıştı. Haznenin kapanmadığını gören Zabun, parayı aldı. Argümana nazaran o sırada ardında bekleyen kişi, Zabun’a parayı sordu. Zabun ise ATM’nin arızalı, paranın da bankaya ilişkin olduğunu söyledi. Bu kişi parayı kendisine vermesini isteyince Zabun, telefonla arkadaşlarına haber verdi. Arkadaşları gelince şahıs, Serkan Zabun’un yanından ayrıldı.

Küçükbalıklı Polis Merkez Amirliği’ne giden Serkan Zabun, parayı polise teslim etti, tabirinin akabinde da meskenine gitti. Zabun’un bulduğu paranın 18 bin lira olduğu tespit edildi.

'Arkadaki adam parayı kendisine vermemi istedi'

Ödeme yapmak için ATM’ye gittiğini söyleyen Zabun, olayı şu biçimde anlattı: 

“Akşam üzeri meskene giderken bir ödemem vardı, ATM’ye gideyim dedim. Bir ödemem için para yatıracaktım. Tam parayı yatırayım dedim hazne açıldı içinde bir ölçü para vardı. Hazne de kapanmıyordu. Zorladım lakin yapamadım. Bütün parayı aldım içinden. Sonra geriden bir adam geldi. Bir tomar parayı görünce bana ne olduğunu sordu. Ben de ATM’nin verdiğini, paranın bana ilişkin olmadığını söyledim. O da parayı kendisine vermemi istedi. Ben de ‘Senin olmayan şeyi neden sana vereyim?’ dedim. Sonra adam sert yapmaya başladı, ben de arkadaşlarıma haber verdim. Arkadaşlarım gelince adam beni bıraktı ödemesini yapmak için ATM’ye yöneldi. O da ödeme yapacakmış lakin ATM bozuk olduğu için kartı da gitti parası da gitti. Sonra polisi aradım, onlara durumu anlattım. Karakola geldik, tutanak tutuldu, tabir verdim. Paranın hepsini buraya teslim ettim. Yaklaşık 18 bin lira olduğunu öğrendim."

18 bin lira, polis takımları tarafından ilgili bankaya iade edildi.

Üst Alt