Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Antalyalı 70 kadın gözleme satarak cami yaptırıyorlar

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yaşam kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Antalyalı 70 kadın gözleme satarak cami yaptırıyorlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 40 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yaşam
Konu Başlığı Antalyalı 70 kadın gözleme satarak cami yaptırıyorlar
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.

Aralarında engellilerin de bulunduğu Antalya'da yaşayan 70 kadın, gözleme yapıp mahallerindeki caminin inşasına katkıda bulunuyorlar. Kadınlar bu işi tam 4 yıldır yapıyor.

Antalya'da yaşayan 70 kadın, mahallelerindeki caminin inşasına katkıda bulunmak için tam 4 yıldır gözleme yapıp satıyorlar. Aralarında engellilerin de olduğu kadınlar, bu yolla masrafların karşılanmasında yardımcı oluyorlar.

İnşası halen devam eden Uhud Camisi için Uhud Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından ilk temel, 2016 yılında atıldı. Hem dernek başkanı hem de caminin mevcut imam hatibi olan Hüseyin Erdem, kadınlar için caminin zemin katına bir alan oluşturdu. Kadınlar bu alanda, gözlemelerini yapmaya başladılar. 


Sabahın ilk ışıklarından itibaren işe koyulan kadınlar, bir an önce camilerine kavuşmak için emek harcıyorlar. Eşleri, onların en büyük yardımcısı. Onlar, hanımlarının yaptıkları gözlemeleri farklı camilerin cemaatlerine satıyorlar. Bu yolla elde edilen gelir sayesinde, caminin üçte ikisi 1,5 milyon lira harcama yapılarak tamamlanmış oldu. Tüm inşanın tamamlanabilmesi için 2 milyon TL'ye ihtiyaç var.


Cami içerisinde; kadın ve engellilere özel alanlar, kitap okuma alanları ve kuran kursları bulunacak. Camide aynı anda 2 bin kişi namaz kılabilecek.

İl Müftüsü Osman Artan, yaptığı açıklamada böyle bir şeyin ilk kez yapıldığını vurguladı:

"Uhud Camisi'nin yapılış hikayesi çok farklı. Kadınlarımızın yaptığı gözleme parasıyla bu cami yapılıyor. "
 

Yazar: yasuo
Article Title: Antalyalı 70 kadın gözleme satarak cami yaptırıyorlar
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y İşletim Sistemleri 0 30
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 37
Y Kripto Para Bölümü 0 44
Y Yaşam 0 34
Y Yaşam 0 28
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 39
Y Otomobil 0 43
Y Teknoloji Gelişmeleri 0 33
Y Donanım 0 34
Y Teknoloji Haberleri 0 31
Y Kripto Para Bölümü 0 21
Y Oyun 0 39
Y Sağlıklı Yaşam 0 29
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 35
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 43
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 32
Y Haberler 0 30
Y Sosyal Medya 0 35
makaleci Donanım 0 36
makaleci Cep Telefonları 0 42
urgot Donanım 0 50
makaleci Cep Telefonları 0 53
makaleci Bilim 0 65
makaleci Teknoloji Haberleri 0 66
makaleci Sanat 0 59
makaleci Güncel 0 76
makaleci Otomobil 0 57
makaleci Haberler 0 68
makaleci Haberler 0 66
makaleci Yaşam 0 50

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst