Son Konu

Huawei, 'HongMeng' İsminin Marka Haklarını Almaya Çalışıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Trump idaresinin aldığı yaptırım kararlarının akabinde birinci olarak Google harekete geçmiş, Huawei'nin Android lisansını askıya aldığını açıklamıştı. Yaşanan gelişmelerin akabinde Huawei, kendi işletim sistemleri üzerinde çalıştığını resmen ilan etmiş, önümüzdeki devirlerde kullanıcıların Huawei'nin kendi işletim sistemini kullanacaklarını açıklamıştı.

Huawei'nin kendi işletim sistemini duyurmasıyla birlikte bu işletim sisteminin isminin ne olacağı hakkında söylentiler ortaya çıkmış, Ark OS ve HongMeng üzere isimler ön plana çıkmıştı. Bugüne kadar oklar umumide Ark OS'u gösterse bile, Huawei'nin memleketimizde de yaptığı son teşebbüs HongMeng isminin işletim sistemi için tamam olabileceğini düşündürdü. Ortaya çıkan haberlere nazaran Huawei, Türk Patent ve Marka Kurumu’na “HongMeng” ismiyle ilgili bir marka başvurusu yaptı. 28 Mayıs 2019 tarihinde yapılan bu müracaatın resmi evrakları de ortaya çıktı. İşte o evrak;

13b2734b2b1af177a0fd736bdf8c8a4656d03e36.png

Şimdilik inceleme aşamasında olan marka başvurusu, onaylanmasıyla birlikte resmi bir marka haline gelmiş olacak.

Üst Alt