Son Konu

Android 11 Alamayan Samsung Galaxy Ceplere Android 11 Özelliği Geliyor!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
android-11-alamayan-samsung-galaxy-ceplere-android-11-ozelligi-geliyor.jpg

Google, her büyük yeni sürümde Android işletim sistemini daha inançlı hale getiriyor. Android 11 ile yeni güvenlik özellikleri eklenmiş, fakat Android 11 işletim sistemini kullanmayan telefonlar bundan yararlanamamıştı pek tabi. Ancak bu kez Samsung telefon sahiplerine düzgün haber geldi: Galaxy telefonunuzda Android 11 işletim sistemi bulunmasa bile, bu yeni özellik size de gelecek.

Bilindiği üzere Android'in datalarınızı inançta tutmasının bir yolu, işletim sisteminin her yeni sürümünde getirdiği güvenlik güncellemeleri. Android 11 ile birlikte gelen güncellemelerden biri de daha evvel erişim müsaadesi verdiğiniz, ancak artık kullanmadığınız uygulamaların müsaadelerinin bir müddet sonra sıfırlanması, yani bu müsaadelerin ortadan kaldırılması.

Aralık ayından itibaren işletim sistemi Android 6.0 ve üzeri olan Galaxy akıllı telefon sahipleri bu güvenlik özelliğinden faydalanabilecekler. Bu özellik, Android 11'i destekleyen tüm uygulamalar için etkinleşecekken, telefonun işletim sistemi sürümünün Android 11 mecburiliği olmaması ise büyük avantaj. Böylelikle eski işletim sistemine sahip Samsung Galaxy sahipleri de, uygulama müsaadelerini otomatik olarak sıfırlayabilecekler.

Üst Alt