Son Konu

Hürriyet Yazarı Selvi: 'Davutoğlu Düpedüz Babacan’ı Yalanlıyor'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-dfca91401c6d4771596e7c6f0f67ee5cb0ae8d76.jpg

Hürriyet muharriri Abdulkadir Selvi, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu'nun "Sayın Babacan ve Sayın Beşir Atalay bana da gelerek Sayın Gül’ün bu türlü bir niyeti olduğunu ve üç partinin ona dayanak vereceğini tabir ettiler" biçimindeki tabirini köşesine taşıyarak "Davutoğlu düpedüz Babacan’ı yalanlıyor" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün muhalefetin ortak adayı yapılması için çalışmalarda bulunmasını kıymetlendirdi.

'Davutoğlu da Babacan’ı yalanlıyor' başlıklı yazısında sözlerine "Her şey Ali Babacan’ın, Halk TV’de 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde, Abdullah Gül’ün muhalefetin ortak adayı olarak çıkarılması projesinin 'tam göbeğinde' olduğunu açıklamasıyla başladı" diye başlayan Selvi, 'siyasi ikiyüzlülük' tartışmasının ise o sırada Babacan'ın AK Parti milletvekili olması nedeniyle yaşandığını belirtti.

'Kronolojik olarak üç büyük palavra savında bulunuyor'

Devamında DEVA Partilisi önderine tenkitler yönelten Selvi, "Babacan, kronolojik olarak üç büyük palavra argümanında bulunuyor ya. Ben o lisanı kullanmayı tercih etmiyorum" ifadesini kullandı. Selvi, şöyle devam etti:

"Ama kronoloik, mronolijik değil, Davutoğlu düpedüz Babacan’ı yalanlıyor. 'Sayın Babacan ve Sayın Beşir Atalay bana da gelerek Sayın Gül’ün bu türlü bir fikri olduğunu ve üç partinin ona takviye vereceğini tabir ettiler. Ben de kendilerine, Cumhurbaşkanı’na raporlar sunup yanlışlıkları söz ettiğimi, AK Parti içindeyken bunları lisana getirmeye devam edeceğimi, bu türlü bir koalisyonun, yani Sayın Gül’ün cumhurbaşkanı adaylığı üzerine bir ittifakın doğmasına pek ihtimal vermediğimi, fakat olsa bile bunun AK Parti içindeyken yapılmasını yanlışsız bulmadığımı söyledim' diyor."

'Davutoğlu’nu ziyaret edip, Gül’ün adaylığına dayanak istemek siyasi ahlaka sığıyor mu?'

"Sayın Babacan, Beşir Atalay ile birlikte, Davutoğlu’nu hangi tarihte ziyaret ettiniz? Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı adayı olmadığını ilan ettiği 28 Nisan tarihinden sonra değil elbette ki? Pekala AK Parti milletvekiliyken, Davutoğlu’nu ziyaret edip, Gül’ün adaylığına takviye istemek siyasi ahlaka sığıyor mu?"

'Ortada kronolojik bir siyasi ikiyüzlülük varmış'

Babacan ile Atalay'ın, Gül'ün en kıymetli iki kurmayları olduklarının bilindiğini tabir eden Selvi, "Babacan ile Atalay ikna edemeyince Davutoğlu’nun, Gül’le görüşmesini istiyorlar" dedi.

Selvi, Davutoğlu'nun "Sayın Gül ile bir görüşme yapmamı rica ettiler, Sayın Gül ile de görüştüm. Sayın Gül de bana bu türlü bir teşebbüs olduğunu fakat ortada net bir tablo olmadığını tabir etti" şeklindeki açıklamasını da hatırlatarak "Demek ki neymiş, ortada kronolojik bir siyasi ikiyüzlülük varmış" diye yazdı.

Üst Alt