Son Konu

Bitcoin ve Ethereum’un Ani Düşüşleri Yatırımcıları Endişelendirmeli mi? Uzman İsim Açıkladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bitcoin-ethereum-1280x720-2.jpg

HIVE Blockchain Technologies yönetim kurulu başkanı Frank Holmes, yatırımcıların ve traderların bu haftanın başındaki Bitcoin ve Ethereum düşüşleri konusunda endişelenmemesi gerektiğini söyledi. “Volatilite, kripto para birimlerinin DNA’sında vardır,” dedi.

Ethereum ve DeFi üzerine konuşan Holmes, “Bunun olağanüstü bir sektör olduğunu düşünüyorum. Buradan pek çok yeni türev çıkacak ve mavi gökyüzünden başka bir şey görünmüyor. Ancak son derece değişken,” ifadelerini kullandı.

Holmes, yatırımcıların kripto alanı için volatilitenin normal olduğunu anlamaları gerektiğini söyledi.

“Bir şey yıkıcı olduğunda bu inanılmaz dalgalanmayı gördüğümüzü düşünüyorum. Tesla’yı düşünün. Tesla, Bitcoin ve Ethereum ile aynı volatilite DNA’sına sahip. Hatta Ethereum Bitcoin’den daha volatildir. Gümüşün altından daha volatil olduğu gibi. Yıkıcı olan her şey ile birlikte buna karşı çıkanlar ve erken benimseyenler olacak.”

Holmes’ün yorumu, Ethereum’un 18 Şubat’taki en yüksek seviyesinden yaklaşık %25 düştüğü ve Bitcoin’in 21 Şubat’taki en yüksek seviyesinden %20 düştüğü sırada geldi. Holmes, kripto para birimlerinde “ani çöküşlerin” yeni olmadığını söyledi:

“Ethereum’daki bu flaş çöküş, bir yıl önce ETH’nin 300 dolara yükseldiği, 100 dolara düştüğü; hemen 200 dolara geri çıktığı ve diğer seviyelere çıkmadan önce bir nevi yatay hareket sergilediği anlarda da meydana geldi.”

Bitcoin ve Ethereum’da ani bir çöküş meydana gelmişti

22-23 Şubat arasındaki düşüşün ardından kripto para birimleri biraz daha toparlanmış gibi gözüküyor. Pazartesi günü Bitcoin, 50 bin dolar seviyesinin altına inip 45 bin dolar seviyelerini görmüştü. Aynı şekilde Ethereum, 2.000 doların üzerindeyken 1.400 dolara kadar inmişti. Hatta, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ETH; kripto para borsası Kraken’da bir süreliğine 700 doların altına kadar indi.

Üst Alt