Son Konu

İktidara Sedat Peker Soruları: 'Oğlunu TRT Dizisinde Neden Oynattınız?'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-252f0e829eccab22899d53f00ecfcf95a50eb23b.jpg

CHP Milletvekili Yunus Emre, katıldığı TV programında Sedat Peker üzerinden iktidara 14 soru yöneltti. CHP'li Emre, Sedat Peker'in oğlunun TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde oynadığını hatırlattı. 

Türkiye son haftalarda organize kabahat örgütü önderi Sedat Peker'in YouTube hesabından paylaştığı görüntüleri konuşuyor. Peker AKP içerisindeki birtakım kıymetli isimlere cinayet, tecavüz ve uyuşturucu üzere ağır suçlamalar yöneltti.

Habertürk yayınına katılan CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre ise yönelttiği 14 soru ile AKP iktidarı ve Sedat Peker ortasındaki yakınlığa dikkat çekti. Emre'nin soruları şöyle:

1- Sedat Peker'in oğlu TRT’de Diriliş Ertuğrul dizisinde uzunluk gösteriyor. Ben üç yıldır milletvekiliyim, ondan evvel yıllardır öğretim üyeliği yaptım, benim şu yüzüm TRT ekranlarında bir defa görünmedi. Sedat Peker'in oğlunu niçin dizide oynatıyorsunuz? Ben mi yaptım bunu?

2- Meclis'te 5 tane kümesi bulunan siyasi parti var. Bu partilerin genel liderleri ortasında Sedat Peker'le fotoğrafı olan genel lider hangisidir?

3- Hangi iktidar periyodunda Sedat Peker'e müdafaa verilmiştir?

4- Hangi iktidar devrinde Sedat Peker’e çakarlı otomobil verilmiştir? Ben milletvekiliyim, benim çakarlı aracım yok.

5- Hangi iktidar devrinde ‘jammer’ (sinyal bozucu) verilmiştir?

Kültür Bakanının katıldığı aktiflikte "Türk Hakanı" mükafatı

6- Hangi iktidar devrinin Kültür Bakanı, Sedat Peker'in katıldığı aktifliğe katılmıştır, o aktiflikte Sedat Peker'e ‘Türk Hakanı’ mükafatı verilmiştir?

7- Hangi iktidar devrinde Türkiye'nin kıymetli bir gazetesi Sedat Peker'e 'Yılın En Hayırsever İşadamı' mükafatını vermiştir?

8- Hangi iktidar devrinde Sedat Peker çıkmış, “Akademisyenlerin kanlarıyla banyo yapacağız” demiştir ve bununla ilgili hiçbir mahkumiyet almamıştır?

9- Hangi iktidar devrinde Sedat Peker'in adamları bir eski milletvekilini karakolda darp etmiştir, dövmüştür? Bunun azmettiricisi Sedat Peker'le ilgili hiçbir süreç yapılmamıştır.

10- Hürriyet baskını ile ilgili daha geçen gün AK Parti'nin vaktinin Gençlik Kolu Lideri açıklama yapıp "Biz orada yalnızca temiz protesto yaptık, Sedat Peker'in adamları camları çerçeveleri indirmişler" dedi. Bu hangi iktidar periyodunda oldu?

"Hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?"

11- Sedat Peker 2015-2018'de hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?

12- 2017 referandumunda Sedat Peker hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?

13- Birtakım gazetecilerle irtibatı ortaya çıktı, bu gazeteciler kimlerdir, kimlere yakındır?

14- Siyasette kendisinin en yakın arkadaşları, sabah-akşam telefonda görüştükleri beşerler kimlerdir?

Üst Alt