Son Konu

Ridley Scott, Gladyatör 2'ye Hazırlanıyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_6191e7ae2fd17_73392.jpg

Bundan 21 yıl önce vizyona giren Gladyatör filmi büyük yankı uyandırmış ve En İyi Film başta olmak üzere toplam beş tane Oscar ödülü kazanmıştı. Hollywood'un geçmişi eşeleme sevdası Gladyatör'ü de etkiledi ve bunca zaman sonra devam filmi için ön hazırlıklar başladı. Aslında iki sene kadar önce filmin hazırlıklarının başladığı ve senaryosunun hazır olduğu belirtiliyordu. Durum bu kadar parlak değilmiş ama ortada kesinlikle bir Gladyatör 2 var ve yönetmen Ridley Scott çok yakında film üzerinde çalışmaya başlayacak. Ridley Scott, geri dönüşünü şöyle anlatmış;

"İlk olarak dönem filmlerini çok seviyorum. Bu konuda araştırma yapmayı, dönemi anlatan içerikler yaratmayı gerçekten çok seviyorum. Bence ilk Gladyatör filminde yaptığımız şey, burada eleştirel olmak istemiyorum ama bizden önce yapılan işlerden daha iyiydi. Ancak açıkçası ben zaten Hollywood'un Roma dönemi filmlerinin bir hayranı değilim. Bana çok fazla yapay geliyorlar ve ben de bir senaryo sorduğum zaman elime geçen şey pek de iyi olmuyor. Ancak birisi bana gelip 'sana bir şey göstereceğim' dedi ve bir çizim çıkardı. Bu Gerome tarafından yapılan, For Those About to Die isimli bir resimdi. Burada bir gladyatör öldürmek için izin bekliyordu. Gerçekten çok hoşuma gitti böyle bir şeyi daha önce hiç görmemiştim. Tamam, bunu yapacağım dedim. Sonrasında işler evrim geçirdi ve yeni bir materyal hazırladık."
  • Gladyatör 2'nin Hangi Dönemde Geçeceği Belli Oldu
Başarılı yönetmen şu an başrolünde Joaquin Phoenix'in yer aldığı Kitbag filmi üzerinde çalışıyor. İlginçtir ki Kitbag da bir dönem filmi olacak. Napoleon döneminde geçen bir hikayeden sonra Scott, biraz daha geçmişe gidip Gladyatör 2 üzerinde çalışmaya başlayacak. Senaryosunun yazılımına da büyük katkı sağladığı Gladyatör 2, Ridley Scott'ın dönem filmi ateşini söndürür mü bilinmez ama ilk filmin çok sayıda hayranı bu devam filmi projesine şüpheyle bakıyor.

Üst Alt