Son Konu

Ziya Selçuk Kardeşi Hakkındaki İddiaya Yanıt Verdi: 'Satışlar Özel Kurumlara Yapıldı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-33ce558fe308d4a00403591ec9beaef864513462.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşi Oktay Selçuk'un idaresinde olduğu şirketin, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 milyon liralık satış yaptığı argümanına ait açıklama yaptı.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşi Oktay Selçuk'un idaresinde olduğu İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin çok sayıda özel okula ve kuruma 25 milyon TL fiyatında bir satış gerçekleştirdiği haberlerine karşılık verdi. Selçuk yaptığı açıklamada, "Yapılan satışlar, gösterilen dokümandan de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir" sözlerine yer verdi.

Bakan Selçuk kelam konusu satışların özel kurumlara yönelik olduğunu belirtti lakin özel okullar da Ulusal Eğtim Bakanlığı'na bağlı bulunuyor.

Selçuk açıklamasında şöyle dedi:

"Meslek hayatım boyunca eğitimin her alanında vazife aldım. Yalnızca bir öğretmen, bir akademisyen değil; bir fikir insanı olarak eğitim alanında sayısız projenin içindeydim; eğitime doğrudan/dolaylı hizmet veren çok sayıda kuruluşta sorumluluk aldım. Ulusal Eğitim Bakanı olarak vazifeye başladığım gün prestijiyle yalnızca tek bir şirkette emeğimin karşılığı olan %25 hissemden feragat ettim. Bu misyon, bunu gerektirirdi.

Bir haber sitesinde çıkan ve kardeşime ilişkin payların bulunduğu bir şirketin “Millî Eğitim Bakanlığına 25 milyon TL satış yaptığına” dair algı oluşturmayı hedeflediği görülen tez ve iftiraları üzülerek okudum. Çok net ve açık olarak tabir ediyorum: Ulusal Eğitim Bakanlığı, sav edildiği üzere bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen evraktan de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir.

Araştırılmadan, incelenmeden, tarihlere bakılmadan yapılmış bu cins haberler, salgının tesirleri sonrasında okullarımızı yine hareketlendirmeye başladığımız şu günlerde, gündemimizi değiştirmeye çalışmaktan öte bir nitelik teşkil etmemektedir, etmeyecektir.Algı yürütme hedefli olduğu çok açık bir halde anlaşılan kelam konusu dezenformasyon içeriklerine karşı gerekli hukuksal süreçlerin derhal başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarım"

Ne olmuştu?

Üst Alt