Son Konu

Trajedisinin İmbiğinden Bilgelik Damıtan Hollywood'un Ünlü Yıldızı Keanu Reeves'ten 22 Alıntı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f21d14788d4efe3b9b00418524a88a9f8fbb4faf.jpg

Keanu Reeves, Hollywood'un ezberlerinden uzak yaşayan, kendi trajedisinin imbiğinden hayata dair bir olgunluk, nezaket ve tevazu damıtmayı başarmış bir isim. Yaşadığı tarifsiz acılar saymakla bitmeyen ünlü oyuncu, hafızalara kazınan rollerinin dışında tam da bu yüzden bu kadar seviliyor... İşte içinde yaşanmışlıkların bilgeliğini barındıran Keanu Reeves kelamları. Uygun okumalar dostlar!

1. "Bir trajedi karşısında bile, bir insan, bir yıldız üzere olabilir. Hayatınızda ne olursa olsun, üstesinden gelebilirsiniz. Hayat yaşamaya değer!"

2. "Bazen günlük koşuşturmalarımıza o kadar kapılırız ki, hayattaki hoşluğun tadını çıkarmak için vakit ayırmayı unuturuz."

3. "Sanat, insanlardaki iyiyi bulmaya çalışmak ve dünyayı daha şefkatli bir yer hâline getirmekle ilgilidir."

4. "Arada bir yanılmaya çalışın, bu egonuza uygun gelecek."

5. "Para benim için hiçbir şey söz etmiyor, çok para kazandım. Banka hesabımdaki parayı arttırmak için kendimi gerilime sokmak istemiyorum. Hayatın zevkini çıkartmaya çalışıyorum. Çok fazla bağışta bulundum. Çoğunlukla otellerde, bir bavulla kolay bir hayat sürüyorum. Hepimiz sıhhatin çok daha değerli olduğunu biliyoruz."

6. "Rüyalarımız bize öğretebilir, bize istikamet verebilir, başımızı karıştırabilir... Hayallerin en azından bazen dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. Bunlar birer fırsat ve bence, ister birini arıyor, ister bizi etkiliyor, ister bize ilham veriyor olsun; odaklanmak, denemek ve başarmak için katiyen kullanılabileceklerini düşünüyorum."

7. "Keder biçim değiştirir fakat asla nihayete ermez."

8. "Mutlu değilseniz hayatınızı değiştirmelisiniz; işler istediğiniz üzere gitmiyorsa 'uyanmalısınız'. "

9. "Ben sürekli aşka âşık olacağım."

10. "Bazen düşmanlar en uygun öğretmenlerimizdir; beşerler yanılgılarından ders çıkarabilir, yıkılmak bazen tekrar doğmak manasına gelir."

11. " 'Karma'nın ne olduğunu hakikaten anladığınızda, hayatınızdaki her şeyden sorumlu olduğunuzu anlarsınız. Geleceğinizin kendi ellerinizde olduğunu bilmek, muazzam derecede güçlendirici."

12. "Yarın garanti değil, o yüzden bugünü yaşa!"

13. "Acımasızca kırılmanıza karşın, tekrar de öbür canlılara karşı nazik olma yüreğine sahipseniz, o vakit bir meleğin kalbine sahip olan bir hergelesiniz demektir."

14. "Kendimi mutluluğumdan alıkoyan kişi şahsen bendim."

15. "Gözü kara biçimde âşık olmak eğlencelidir. Tehlikeli ancak eğlenceli..."

16. "Başka insanların bana nasıl davranmasını istiyorsam, benim de onlara tam olarak o denli davranmam gerektiği öğretilerek yetiştirildim. Hürmet, buna denir."

17. "Kendimi özgür hissetmediğimde ve istediklerimi yapamadığımda, bu duruma reaksiyon gösteriyorum. Bu mevzunun üzerine gidiyorum."

18. "Eğer bir bayanı güldürebiliyorsan, 'Tanrı'nın yeryüzündeki' en hoş şeyi görüyorsun demektir."

19. "Hayatınızdaki her gayret sizi bugün olduğunuz kişi olarak şekillendirdi. Yaşadığınız güç vakitler için minnettar olun, onlar sizi lakin daha güçlü bir hâle getirebilir."

20. "Âşık olmak ve bir bağ yaşamak iki farklı olgudur."

21. "Hiçbirimiz buradan sağ çıkamayacağız, bu yüzden lütfen kendinize 'sonradan aklınıza gelen bir şeymiş gibi' davranmayı bırakın. Lezzetli yemekler yiyin. Gün ışığında yürüyün. Denizlere kolun..."

22. "Güzelliğe dair ağladım, acıdan ağladım ve bir başkasında hiçbir şey hissetmedim için ağladım... Ben yardım edemem. Ben yalnızca kendimle ilgili bir klişeyim."

Pekala, siz en çok hangi Keanu Reeves alıntısını sevdiniz? Lütfen yorumlarda paylaşın dostlar!

Üst Alt